اسد 01, 1401 19:29 Asia/Kabul
  • حزب‌الله: هدف از بحران لبنان، خلع سلاح مقاومت است
    حزب‌الله: هدف از بحران لبنان، خلع سلاح مقاومت است

رئیس فراکسیون حزب‌الله لبنان گفت، همه فشارهای کنونی بر این کشور، خلع سلاح مقاومت است، اما این فشارها به نتیجه نخواهد رسید.

آمریکا و رژیم صهیونیستی سلاح مقاومت را تهدید بزرگی برای خود میدانند وبا ایجاد و تأمین مالی سازمان‌های مردم نهاد در راستای تضعیف روحیه مردم و حمله به مقاومت لبنان با هدف شکست حزب‌الله کار می‌کنند .

به گزارش رادیو دری، "محمد رعد" رئیس فراکسیون حزب‌الله در پارلمان لبنان اعلام کرد، هدف از فقر، گرسنگی، محاصره، ممانعت از ورود دارو، محروم کردن کشور از نفت و گاز و مواد غذایی این است که مردم از گزینه مقاومت دست بردارند، اما تا زمانی که مردم تسلیم شدن را نپذیرند، عایدی صاحبان این طرح فقط ناامیدی است و پیروزی از آن مقاومت خواهد بود.

رعد تصریح کرد، مسأله ترسیم مرزی و استخراج نفت و گاز بخشی از حلقه توطئه ضد لبنان است، موضع در خصوص مسأله ترسیم مرزی توسط «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله تشریح شد و نیازی به توضیح نیست بنابراین اکنون جهان باید راه‌حل مناسبی پیدا کند تا به آنچه دبیرکل حزب‌الله تعیین کرده، پاسخ دهد.

رئیس فراکسیون حزب الله در پارلمان لبنان با بیان این که این کشور وزن سیاسی و قدرت تأثیرخود در داخل را می‌داند و اهل سلطه‌گری و ظلم نیست، افزود، تعامل با دشمن خیانت ملی و جنایت است و باید از تجربه‌های پیشین درس گرفت.

در 22 سال گذشته، جهان شاهد بوده که جنبش مقاومت اسلامی حزب الله لبنان با بهره گیری از تجهیزات مختلف نظامی و مقاومت دلیرانه شکست های سنگینی به ارتش متجاوز صهیونیستی وارد کرده و در دو جنگ 2000 و 2006 دو شکست فراموش نشدنی وارد کارنامه صهیونیستها کرده است.

حزب الله لبنان: جنگ سیاسی ما با آمریکاست

کلیدواژه