اسد 30, 1401 09:03 Asia/Kabul

رهبر ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: مسجدالاقصی در قدس‌اشغالی همچنان با آتش صهیونیست‌ها روبه‌رو است. 

به گزارش رادیو دری، «داوود شهاب» در گفت وگو با خبرنگار ایران‌پرس به‌مناسبت سالگرد آتش زدن مسجد الاقصی در سال 1969 که سازمان همکاری اسلامی آن را روز جهانی مساجد اعلام کرد، افزود: این آتش یادآوری مسئولیت و وظایف مسلمانان برای حفاظت از مسجدالاقصی است.

این رهبر ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین اظهار کرد، آتش همچنان در مسجدالاقصی شعله‌ور بوده و متوقف نشده است؛ حمله، تهدید و حفاری رژیم اسرائیل همچنان در مسجدالاقصی ادامه دارد.

داوود شهاب خاطرنشان کرد، طرحی صهیونیستی برای تقسیم زمانی و مکانی مسجدالاقصی وجود دارد و برای حفاظت از مسجدالاقصی، حضور گسترده نمازگزاران و تحصن فلسطینیان در مسجدالاقصی ضروری است. 

رهبر ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: دفاع از بیت‌المقدس و پیگیری این موضوع در سطح عربی و اسلامی در همه بخش‌ها به‌ویژه مراجع دینی و اسلامی در الأزهر مصر، نجف‌اشرف و قم ضروری است. 

بیست و یکم اوت هر سال روز جهانی مساجد نام‌گذاری شده است، زیرا صهیونیست‌ها در چنین روزی مسجدالاقصی را در شهر قدس اشغالی به آتش کشیدند.

مسجدالاقصی به عنوان نماد اصلی هویت اسلامی - فلسطینی شهر بیت المقدس همواره هدف اقدامات ویرانگرانه رژیم اشغالگر قدس قرار داشته است.

ایران: همه مساجد تا آزادی کامل فلسطین، مرکز مقاومت ضدصهیونیستی خواهند ماند

کلیدواژه