سنبله 16, 1401 09:22 Asia/Kabul
  • جان باختن یک سرباز سوری و زخمی شدن دو نفر دیگر/انتقال تسلیحات آمریکا از عراق به دیرالزور 
    جان باختن یک سرباز سوری و زخمی شدن دو نفر دیگر/انتقال تسلیحات آمریکا از عراق به دیرالزور 

مرکز آشتی روسیه در سوریه (حمیمیم) از جان باختن یک سرباز سوری و زخمی شدن دو نفر دیگر در حمله عناصر گروه تروریستی "جبهه النصره" در استان ادلب سوریه خبر داد.

به گزارش رادیو دری، "اولگ ایگوروف" معاون رئیس مرکز آشتی روسیه در سوریه اعلام کرد: در استان ادلب، یک نظامی سوری بر اثر گلوله باران توپخانه ای مواضع نیروهای دولت سوریه در شهر "کفر نبل" در استان ادلب از سوی تروریست ها جان باخته و دو نفر دیگر از  شهرک "کنصفره" زخمی شدند.

ایگوروف  تصریح کرد: در طول 24 ساعت گذشته، شلیک دو گلوله سنگین از مواضع جبهه تروریستی النصره در منطقه کاهش تنش ادلب و شلیک یک گلوله سنگین به سمت استان ادلب و شلیک یک گلوله سنگین دیگر به سمت لاذقیه رصد شد.

اواخر تابستان سال ۲۰۱۸ میلادی، سران روسیه و ترکیه در سوچی روسیه به توافقی دست یافتند که طی آن ترکیه وعده داد بدون خونریزی تروریست‌های جبهه النصره  در این منطقه را خارج یا خلع سلاح کند، اتفاقی که تا امروز رخ نداده است و تروریست ها در این منطقه هر از چندگاهی به نیروهای نظامی سوریه یا پایگاه روسیه در اطراف این منطقه حمله می کنند.

در همین حال، منابع خبری صبح امروز چهارشنبه گزارش دادند، یک کاروان سلاح و ادوات و تجهیزات لجستیکی نیروهای آمریکایی از عراق از طریق گذرگاه غیرقانونی "الولید" در ریف منطقه القامشلی وارد مناطق شمال شرقی استان دیرالزور سوریه شد.

نظامیان آمریکا  و عناصر تروریستی وابسته به آنها مدتهاست که به صورت غیر قانونی در شمال و شرق سوریه حضور دارند و علاوه بر غارت منابع نفتی و نیز گندم این کشور اقداماتی را علیه مردم و نیروهای سوری انجام می دهند.

آمریکا 130 کامیون ادوات نظامی دیگر به شمال سوریه فرستاد

حملات توپخانه ارتش سوریه به مواضع تروریستها در ادلب

کلیدواژه