سنبله 26, 1401 14:01 Asia/Kabul
  • سید حسن نصرالله: گستردگی پیاده‌روی اربعین مانند یک معجزه است
    سید حسن نصرالله: گستردگی پیاده‌روی اربعین مانند یک معجزه است

دبیرکل حزب‌الله لبنان پیاده‌روی میلیونی اربعین در عراق را مراسمی بی نظیر در تاریخ از خلقت حضرت آدم (ع) تاکنون از حیث گستردگی و جمعیت دانست و گفت، برگزاری چنین مراسمی همچون یک معجزه است.

به گزارش رادیو دری، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان امروز (شنبه) در شهر بعلبک و در جمع صدها هزار نفر از شیعیان لبنان که مسیر «دوار الجبلی» تا مقام سیده خوله بنت الحسین (علیها السلام) را راهپیمایی کرده و به عزاداری پرداختند به سخنرانی پرداخت.

سید حسن نصرالله در ابتدا ضمن تسلیت اربعین حسینی(ع) گفت : از مهم‌ترین عبرت‌های روز اربعین، مواضع امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) در مجلس یزید است که نشان داد، مصائب و شرایط دشوار هراندازه باشد، نمی‌تواند موجب ضعف و ناامیدی مؤمن شود وانسان می‌بایست  به وعده الهی اعتماد داشته باشد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان یکی از مصادیق تعبیر سخن حضرت زینب (س) را راهپیمایی اربعین در عراق دانست و افزود : بیش از بیست میلیون زائر یعنی بیش از بیست میلیون قلب عاشقی که برای امام حسین (ع) می‌تپد و انسان از میزان کرامت و بخشش و حب مردم  به امام حسین (ع) شگفت زده می‌شود .

سید حسن نصرالله در ادامه به جنایت «صبرا و شتیلا» اشاره و اظهارکرد: این جنایت بزرگ‌ترین و شنیع‌ترین جنایت در تاریخ مبارزه اعراب و رژیم صهیونیستی است و ضمانت‌های آمریکا نه از لبنانی‌ها و نه از فلسطینی‌ها در جنایت صبرا و شتیلا حمایت نکرد و مردم فلسطین اکنون میدانند که مذاکرات هیچ ثمره‌ای ندارد و تنها گزینه مقابلشان مقاومت است.

نصرالله  با تأکید براینکه آغاز استخراج گاز از میدان کاریش خط قرمز ماست و موشک‌هایمان به سمت میدان کاریش نشانه رفته است در خصوص ترسیم مرزهای دریایی گفت:  لبنان در مقابل یک فرصت طلایی است تا با برداشت منابع خود در بستر دریا، بحران‌های اقتصادی، معیشتی و اصلی خود را از میان بردارد.

سید حسن نصرالله در بخش پایانی سخنان خود به بحث تشکیل دولت جدید در لبنان پرداخت وتاکید کرد: برای جلوگیری از بروز هرج و مرج همگی باید کوتاه آمده و صادقانه برای تشکیل دولت در روزهای اندک پیش رو اقدام کنند.

اربعین 1401؛ حماسه تاریخی عاشقان حسین بن علی(ع) در کربلا

کلیدواژه