میزان 02, 1401 20:02 Asia/Kabul
  • انتقاد حماس و جهاد اسلامی از سخنان محمود عباس در سازمان ملل
    انتقاد حماس و جهاد اسلامی از سخنان محمود عباس در سازمان ملل

جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی فلسطین با انتقاد از سخنان «محمود عباس» در نشست مجمع عمومی سازمان ملل، آن را در سطح مطلوب ندانستند.

«محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنانی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل خواستار اعطای عضویت کامل فلسطین و تدوین طرح بین‌المللی برای پایان دادن به اشغالگری رژیم اسرائیل و برقراری صلح بر اساس راه‌حل دو دولتی، قطعنامه‌های بین‌المللی و طرح صلح عربی شده بود.

به گزارش «رأی الیوم»، «فوزی برهوم» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین«حماس» از سخنان «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در مجمع عمومی سازمان ملل انتقاد کرد.

برهوم گفت:«سخنان عباس در حجم و اندازه مسئله فلسطین، ماهیت و تشدید درگیری با رژیم اشغالگر اسرائیل نبود، عباس در انزوای ملی و مردمی و به دور از عوامل قدرت مبتنی بر وحدت، مبارزه و مقاومت در برابر اشغالگران، به سازمان ملل رفت».

برهوم افزود: پس از این سخنان عباس، حماس هیچ امیدی به نتایج آن ندارد جز اینکه پروژه‌های یهودی‌سازی پیشرفت کرده و رژیم اشغالگر تجاوز علیه ملت فلسطین، سرزمین و مقدسات آن را افزایش دهد».

«طارق سلمی» سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در غزه نیز گفت: «سخنان عباس هیچ چیز جدیدی نداشت و تنها محدود به گدایی کردن از جامعه جهانی بود که مسئول فاجعه و درد و رنج ملت فلسطین است».

سلمی تصریح کرد: «عباس آنچه را که مطلوب فلسطینیان است اعم از اعلام پایان سازش و توافقنامه اوسلو و توقف کامل هماهنگی امنیتی با رژیم اشغالگر اسرائیل، ارائه نکرد».

کلیدواژه