میزان 06, 1401 13:00 Asia/Kabul
  • 3 شهید و ۹ زخمی در یورش صهیونیست‌ها به جنین
    3 شهید و ۹ زخمی در یورش صهیونیست‌ها به جنین

منابع رسمی فلسطینی از شهادت دستکم سه شهروند فلسطینی و زخمی شدن ۹نفر دیگر در جریان یورش اخیر نظامیان رژیم صهیونیستی به شهر جنین در کرانه باختری رود اردن خبر دادند.

نظامیان رژیم صهیونیستی شب گذشته و صبح امروز (چهارشنبه) به شهر جنین یورش برده و خانه پدر شهید «رعد حازم» مجری عملیات تل آویو در مرکز اردوگاه جنین را محاصره کرده و موشک ضد زره به سمت آن شلیک کردند.درپی این یورش، درگیری های شدیدی بین مبارزان فلسطینی و نظامیان رژیم صهیونیستی روی داد.

به گزارش رسانه های فلسطینی، وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد: در جریان یورش نظامیان اسرائیلی به شهرک جنین، دستکم سه شهروند فلسطینی به نامهای "احمد علاونه"، "عبد فتحی حازم"، "محمد محمود الونه" شهید و ۹ نفر دیگر زخمی شدند.

وزارت بهداشت فلسطین افزود: حال دو نفر از زخمی های این یورش  وخیم است. 

این درحالیست که، گردان های جنین وابسته به سرایا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی امروز در بیانیه کوتاهی اعلام کرد: مبارزان این گردانها یک یگان ویژه صهیونیست ها را در اطراف خیابان مهیوب از فاصله نزدیک هدف قرار داده و به آنها را کشته یا زخمی کردند.

این گردانها سه شنبه شب نیز از تیراندازی خود به یک پَست ایست و بازرسی ارتش رژیم صهیونیستی در کرانه باختری رود اردن خبر داده بودند.

رژیم صهیونیستی همزمان با اعیاد یهودی و از ترس تشدید عملیات مقاومت فلسطین در کرانه باختری رود اردن حضور خود را تقویت و آنجا را منطقه بسته نظامی اعلام کرده است.

سران رژیم صهیونیستی در دو ماه اخیر و بویژه بعد از تجاوز نظامی سه روز این رژیم به نوار غزه، با افزایش مقاومت مسلحانه و مردمی ملت فلسطین در کرانه باختری روبرو هستند.

درگیری نظامیان صهیونیست با فلسطینیان در قدس اشغالی

کلیدواژه