میزان 07, 1401 10:15 Asia/Kabul
  • زخمی شدن 133 نفر در جریان درگیری‌های بغداد
    زخمی شدن 133 نفر در جریان درگیری‌های بغداد

خبرگزاری رسمی عراق گزارش داد: در جریان درگیری‌هایی که روز چهارشنبه بین تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد رخ داد، 133 تن زخمی شدند.

به گزارش رادیو دری به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (واع) از جمله این افراد 4 افسر، 118 نظامی عراق و 11غیرنظامی است.

حامیان جریان صدر که از شب گذشته به تدریج خود را به اطراف منطقه سبز رسانده‌اند، عصر چهارشنبه با غروب آفتاب بر شدت حملات خود به سمت نیروهای امنیتی افزوده و سعی کردند بار دیگر وارد این منطقه شوند.

تلاش دوباره حامیان جریان صدر برای یورش به منطقه سبز در حالی است که شخص مقتدی الصدر نیز ساعتی پیش با صدور بیانیه‌ای  همزمان با از سرگیری جلسات پارلمان، در بیانیه‌ای شدیداللحن به شدت علیه دیگر گروهها و احزاب سیاسی موضع گرفت و گفت: نه در روند سیاسی مشارکت می‌کند و نه حاضر به مذاکره است.

همچنین دهها نفر از حامیان جریان صدر عصر روز چهارشنبه مقابل ساختمان استانداری بصره و ذی‌قار تجمع کرده و با نیروهای امنیتی درگیر شدند.

همزمان منابع عراقی عصر روزگذشته از اصابت چهارمین راکت در مرکز منطقه سبز و در کنار ساختمان همایش‌ها خبر دادند.

اغتشاشات حامیان مقتدی صدر و حملات راکتی به منطقه سبز بغداد درحالی انجام شده که فعالیت پارلمان عراق که از دو ماه پیش و درپی تصرف آن توسط هواداران جریان صدر متوقف شده بود، روز چهارشنبه از سرگرفته شد تا در اولین جلسه، موضوع استعفای محمد الحلبوسی رئیس پارلمان و انتخاب نایب رئیس اول به رای گذاشته شود.

عراق در آستانه ناآرامی دوباره؛ حامیان صدر در بغداد تجمع کردند

کلیدواژه