میزان 09, 1401 15:04 Asia/Kabul
  • حماس: شعله انتفاضه ملت فلسطین جز با آزادی قدس خاموش نمی‌شود
    حماس: شعله انتفاضه ملت فلسطین جز با آزادی قدس خاموش نمی‌شود

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعلام کرد، شعله انتفاضه فلسطین جز با آزادی قدس و مسجدالاقصی و پایان اشغال خاموش نخواهد شد.

به گزارش رادیو دری، "محمد حماده"  سخنگوی جنبش حماس در شهر قدس گفت:  قهرمانی‌های مردم فلسطین در جنین، نابلس، اردوگاه‌های آن و همه شهرهای کرانه باختری رود اردن و مقابله با یورش شهرک نشینان به مسجدالاقصی بهترین دلیل بر پایدار بودن انتفاضه‌ای است که شعله آن جز با آزادی قدس و الاقصی و پایان اشغال خاموش نخواهد شد.

سخنگوی جنبش حماس تصریح کرد، انتفاضه قدس در درون مردم فلسطین در سرتاسر کرانه باختری رود اردن و قدس همواره جاودان است.

حماده تاکید کرد، در زمانی که اشغالگران و صهیونیست‌های افراطی جنایت‌ها و نقض‌هایشان را ضد قدس و مسجدالاقصی از طریق یهودی سازی و یورش افزایش داده‌اند، مردم فلسطین هفتمین سالروز انتفاضه قدس را که یکی از نقاط عطف‌ در تاریخ مبارزه مردم این سرزمین در دفاع از قدس و الاقصی است، گرامی داشتند .

سخنگوی جنبش حماس از مردم فلسطین خواست به پایداری و انتفاضه ضد اشغالگران و شهرک نشینان صهیونیست برای دفاع از قدس و مسجد الاقصی ادامه دهند.

مسجدالاقصی نماد اصلی هویت اسلامی - فلسطینی شهر بیت المقدس است و از مهم‌ترین اماکن سه گانه مقدس اسلامی به شمار می‌آید.

مقامات رژیم صهیونیستی با تلاش برای تقسیم زمانی و مکانی مسجدالاقصی به دنبال تصاحب بخشی از این مسجد هستند تا به مرور زمان به پروژه نهایی خود برای سیطره کامل برمسجدالاقصی  جامه عمل بپوشانند.

خالد مشعل: باید برای آزادسازی قدس و مسجدالاقصی وارد میدان شویم

افزایش یورش صهیونیستها به مسجدالاقصی

کلیدواژه