اسد 18, 1395 08:21 Asia/Kabul
  •  تاکید بروجردی بر نقش مهم مردم ترکیه در شکست کودتا

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران،تاکید کرد: از نظر نظام جمهوری اسلامی ایران، کودتا ضد دولت‌های قانونی و برآمده از خواست مردم محکوم است.

 رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران، گفت: نقش مردم ترکیه در دفاع از دولت منتخب و ناکام گذاشتن کودتا انکارناپذیر است.

به گزارش ایرنا؛ "علاءالدین بروجردی"، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران روز یکشنبه در دیدار «رضا هاکان تکین»، سفیر ترکیه در تهران، تاکید کرد: از نظر نظام جمهوری اسلامی ایران، کودتا ضد دولت‌های قانونی و برآمده از خواست مردم محکوم است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران، افزود: در دوره پس از کودتا و برگشت آرامش به ترکیه، فضای مناسبی پیش روی ترکیه و ایران قرار دارد تا با تبادل هیات‎های سیاسی و پارلمانی همکاری‌های دوستانه خود را تقویت کنند.

بروجردی با اشاره به مشکلات امنیتی و تحرکات گروه‌های تروریستی در منطقه، گفت: مبارزه با این معضل، همکاری کشورهای تاثیرگذار منطقه از جمله سوریه، ایران و ترکیه را می‌طلبد.

«رضا هاکان تکین»، سفیر ترکیه در تهران نیز در این دیدار ضمن قدردانی از ایران به سبب محکومیت کودتا در ساعات اولیه وقوع آن، گفت: کودتای ناکام اخیر باعث تقویت و تعمیق دوستی ایران و ترکیه شد و مواضع ایران در حمایت از دولت منتخب ترکیه در حافظه تاریخی ملت این کشور ثبت شده است و هرگز فراموش نخواهد شد.

هاکان تکین، افزود: ترکیه از ارتقاء سطح روابط دوجانبه با ایران استقبال می‌کند و همکاری با ایران و روسیه برای حل مشکلات منطقه‌ای می‌تواند گام موثری در مسیر بازگرداندن و تثبیت امنیت به منطقه باشد.

 

کلیدواژه