حوت 19, 1395 10:24 Asia/Kabul
  • انصار الله یمن: عربستان در مسیر حل سیاسی بحران یمن سنگ اندازی می کند

سخنگوی جنبش انصار الله یمن روز چهارشنبه در گفت و گوی تلفنی با «اسماعیل ولد الشیخ» نماینده ویژه دبیرکل سازمان در امور یمن گفت: متجاوزان سعودی مانع تلاش های انجام گرفته برای دستیابی به صلح در این کشور هستند.

به گزارش ایرنا، «محمد عبد السلام» افزود: جنگ و محاصره اقتصادی یمن مانع رسیدن به صلح در این کشور شده و متجاوزان به یمن مسئول آن هستند.

سخنگوی جنبش انصارالله یمن همچنین با استقبال از تلاش های جامعه جهانی برای رسیدن به راه حل سیاسی فراگیر در این کشور خاطر نشان کرد: مواضع یمن برای دستیابی به راه حل توافقی بر اساس تفاهم های به دست آمده در مذاکرات مسقط (پایتخت عمان) که شامل مسائل سیاسی، امنیتی و انسانی می شود، ثابت است.

تاکنون رژیم سعودی تمامی قراردادهای آتش بس سازمان ملل در یمن را نقض و گفت وگوهای گذشته را به شکست کشانده و از آن به عنوان فرصتی برای لشگرکشی و بازسازی جبهه های شکست خورده خود در این کشور استفاده کرده است.

عربستان سعودی با حمایت آمریکا و کشورهای غربی و عربی همپیمان ریاض، از مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور به بهانه بازگرداندن "عبدربه منصور هادی" رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت کرده است.

این تجاوز نظامی تاکنون نتیجه ای جز کشتار بیش از 11 هزار یمنی، زخمی شدن ده ها هزار نفر دیگر، آواره شدن میلیون ها یمنی و ویرانی زیرساخت های این کشور نداشته است.

تجاوز نظامی عربستان همچنین کشور فقیر یمن را با کمبود شدید مواد غذایی و دارویی مواجه کرده و باعث شیوع بیماری‌های متعدد شده است.

کلیدواژه