سنبله 04, 1396 12:37 Asia/Kabul
  • ابراز تاسف کمیساریای عالی حقوق بشر درمورد ادامه کشتار غیر نظامیان یمنی

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد ،با ابراز تاسف از ادامه کشتار غیر نظامیان در یمن ، تحقیقات دقیقی در این باره را خواستار شد.

به گزارش رادیو دری به نقل از خبرگزاری شین هوا، کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد روز جمعه با انتشار بیانیه ای در نیویورک اعلام کرد، از هفدهم تا بیست و چهارم اوت امسال دست کم پنجاه و هشت غیرنظامی در حملات و خشونت های عربستان ضد یمن کشته شده اند.

کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل متحد در این بیانیه ضمن ابراز تاسف از ادامه کشتارغیرنظامیان در یمن تحقیقات معتبر، دقیق، فراگیر و مستقل را درباره کشتار جدید غیرنظامیان یمنی خواستار شد.

 " لیز تروسل" سخنگوی کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل متحد نیز اعلام کرد، در تمامی حملات عربستان به یمن غیرنظامیان بی دفاع کشته یا زخمی می شوند.

شاهدان اعلام کرده اند، هیچ هشداری مبنی بر این که حمله ای قریب الوقوع در پیش است، به ساکنان مناطق مسکونی داده نشده بود.

رژیم عربستان‌ با حمایت آمریکا از حوت 1393 اقدام به حمله به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت کرده است.

این جنگ‌افروزی عربستان، به کشته شدن بیش از 12 هزار یمنی، زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آواره شدن میلیون‌ها یمنی منجر شده است.

کلیدواژه