حوت 02, 1396 10:16 Asia/Kabul
  • واکنش جمعیت الوفاق بحرین به تائید حکم نهایی انحلال این جمعیت

جمعیت الوفاق بحرین صدور حکم نهایی انحلال این جمعیت را جزئی از برنامه تجزیه جامعه بحرین دانست که مشاور دیوان پادشاهی آن را فاش کرده بود.

به گزارش رادیو دری، جمعیت الوفاق بحرین روز گذشته (سه شنبه)با صدور بیانیه ای نسبت به  تایید حکم نهایی انحلال این جمعیت واکنش نشان داد و افزود: صدور حکم نهایی مبنی بر انحلال الوفاق در راستای اجرایی کردن نقشه ای است که «البندر» مشاور سابق دیوان پادشاهی پس از جدا شدن از این دیوان و خروج از بحرین آن را در گزارشی برملا کرد.

الوفاق در این بیانیه گفت: این گزارش که بیش از ۵۰۰ صفحه بود از برنامه برای تجزیه جامعه بحرین و تخریب اجزای تشکیل دهنده آن به روشهای مختلف پرده برداشت که یکی از این روشها ، تخریب سازمانهای سیاسی  و محو کردن آرای مخالفان بود.

در بیانیه الوفاق آمده است: حذف مخالفان امری غیر منطقی است و نشانگر سردرگمی و اضطراب شدید رژیم آل خلیفه و عدم اعتماد به نفس خود در حکمرانی است.

 الوفاق در این بیانیه خواستار هوشیاری در خصوص وخامت اوضاع امنیتی، سیاسی، اقتصادی و انسانی و نیاز بحرین به  تغییر و اصلاح به سوی دموکراسی شد.

دادگاه استیناف رژیم آل خلیفه روز دوشنبه ، حکم نهایی و قطعی لغو مجوز فعالیت جمعیت الوفاق به عنوان بزرگ‌ترین جریان سیاسی مخالف را صادر کرد. پیش‌تر دادگاهی در بحرین در26 سرطان 1394 حکم انحلال جمعیت الوفاق و مصادره اموال این گروه را داده بود.

بحرین از 25 دلو 1389 شاهد اعتراضات مردمی ضد رژیم آل خلیفه است. مردم بحرین خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن دولتی منتخب در کشورشان هستند.

کلیدواژه