حوت 19, 1396 16:56 Asia/Kabul
  •  شیخ نعیم قاسم: حزب‌الله ستون لبنان مدرن است

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به نقش منفی آمریکا در آن کشور تأکید کرد: این جنبش آمادگی خود را برای مقابله با رژیم صهیونیستی حفظ می‌کند.

به گزارش شنبه پایگاه خبری لبنانی العهد؛ «شیخ نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در جریان جشنی که به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) برگزار شده بود، گفت: آمریکا در تلاش است بیروت را تسلیم سیاست‌های اسرائیلی کند.

شیخ نعیم قاسم با اشاره به این‌که حزب‌الله معادله «ارتش، ملت و مقاومت» را با قدرت در لبنان تثبیت کرد، اظهار کرد: این جنبش با اشغالگری مقابله و در انتخابات پارلمانی مشارکت می‌کند تا نماینده ملت لبنان باشد.

معاون دبیرکل حزب‌الله‌ لبنان با تاکید بر این‌که آمریکا با دخالت در انتخابات پارلمانی تلاش می‌کند تا تعداد نماینده‌های این جنبش را کاهش دهد افزود: حزب‌الله ستون لبنان مدرن است و لبنان بدون این ستون نمی‌تواند قوی و با ثبات باشد.

شیخ نعیم قاسم تصریح کرد: حزب‌الله با آمادگی خود لبنان را حفظ می‌کند و هدف از این کار حفظ «موازنه ترس» برای مقابله با هر گونه تجاوز اسرائیل است.

معاون دبیرکل حزب‌الله‌ از مردم لبنان خواست در انتخابات پارلمانی حضور گسترده‌ای داشته باشند تا در برابر جهانیان آمار و ارقامی ارائه دهند که بیانگر قدرت موضع ملت لبنان باشد که بر محور مقاومت تأکید می‌کنند.

انتخابات پارلمانی لبنان براساس قانون جدید، 16 ثور 1397 و براساس الگوی نسبیت برگزار خواهد شد؛ براساس این طرح سراسر لبنان یک حوزه انتخابیه خواهد بود و هر طیفی باید به تناسب جمعیت، نماینده در پارلمان داشته باشد.

 

کلیدواژه