ثور 04, 1397 08:25 Asia/Kabul
  •  اظهارات دبیرکل حزب الله لبنان درباره تحولات منطقه و انتخابات لبنان

دبیرکل حزب الله لبنان با حساس خواندن شرایط منطقه خاورمیانه، گفت: تداوم حملات رژیم صهیونیستی به سوریه نه تنها خطری جدی برای اینکشور، بلکه می تواند موجب گسترش بحران در سراسر منطقه شود.

به گزارش ایرنا از بیروت، سید حسن نصرالله دوشنبه شب در سخنانی در منطقه ضاحیه بیروت، با تشریح تحولات منطقه گفت: شرایط به گونه ای است که دشمنان و در صدر آن آمریکا و رژیم اشغالگر صهیونیستی با ترفندهای مختلف درصدد متشنج کردن اوضاع و شعله ور کردن آتش جنگ میان کشورهای منطقه هستند.

دبیرکل حزب الله با اشاره به تداوم حملات هوایی و توپخانه ای رژیم صهیونیستی به سوریه در هفته های اخیر،گفت: صهیونیست ها با حمایت آمریکا قصد دارند دامنه بحران سوریه را به سایر کشورهای منطقه گسترش دهند که در این شرایط هوشیاری مسئولان کشورهای منطقه ضروری است.

سید حسن نصرالله شکست های پی درپی گروه های تروریستی همچون داعش در سوریه و عراق را موجب سرخوردگی حامیان گروه های تروریستی بویژه آمریکا و اسراییل دانست و افزود، به همین دلیل دشمنان با اقدامات تحریک آمیز تلاش دارند به گونه ای دیگر کشورهای منطقه را اسیر بحران و ناامنی کنند.

دبیر کل حزب الله لبنان که در تجمع انتخاباتی حزب الله در ضاحییه جنوبی بیروت سخن می گفت: افزود: اگر رزمندگان حزب الله و ارتش لبنان با داعش در مرزهای این کشور و سوریه نمی جنگیدند، اکنون امکان برگزاری انتخابات درلبنان وجود نداشت.

انتخابات پارلمانی لبنان قرار است 16 ثور برگزار شود. 

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت ، ما خواهان همبستگی و مشارکت حقیقی مسلمانان و مسیحیان هستیم چرا که تفکر طائفه گرایانه در لبنان به پایان رسیده است و حزبی که بخواهد همه چیز را در اختیار داشته باشد، موفق نخواهد بود.

قانون جدید انتخابات در لبنان پارسال به تصویب رسید که به موجب آن الگوی انتخاب از «اکثریت» به «نسبیت» تغییر کرد. به گونه ای که بر اساس قانون جدید هر لیست در هر حوزه انتخابی به میزان آرای کسب شده می تواند نامزد در پارلمان داشته باشد.

نصرالله تصریح کرد: تجربه ثابت کرده است که سلاح مقاومت در کنار ارتش و ملت ، اساس امنیت در لبنان است و این با توجه به اوضاع ملتهب منطقه است.

دبیر کل حزب الله در بخشی دیگر از سخنان خود ، جنایات اخیر داعش در افغانستان ، جنایات رژیم سعودی در یمن و همچنین تداوم جنایات رژیم صهیونیستی ضد فلسطینی ها را محکوم کرد.

 

کلیدواژه