ثور 11, 1397 14:19 Asia/Kabul
  • انهدام یک باند وابسته به داعش در استان «دیاله» عراق

رئیس کمیته امنیتی شورای استانی دیاله عراق اعلام کرد: نهادهای امنیتی موفق شدند یک باند وابسته به داعش را که قصد انجام عملیات تروریستی در انتخابات پارلمانی عراق را داشت در «بعقوبه» شناسایی و متلاشی کنند.

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری مهر به نقل از سومریه نیوز، «صادق الحسینی» رئیس کمیته امنیتی در شورای استانی «دیاله» گفت: تیمی از وزارت کشور و سازمان مبارزه با تروریسم عراق موفق شدند درعملیاتی، این باند تروریستی را که تجهیزات نظامی و اسلحه زیادی نیز در اختیار داشتند شناسایی و سه تن از اعضای آن را هم  دستگیر کنند.

در همین حال، منابع رسانه ای از انفجار یک بمب کارگذاشته شده در نزدیکی یک بازار در اطراف منطقه «الوجیهیه» در شمال شرق استان «دیاله» خبر دادند. براثر این انفجار یک غیرنظامی کشته و شماری دیگر زخمی شدند.

«حیدر العبادی» نخست‌ وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق دسامبر 2017، رسماً آزادی کامل خاک این کشور را از اشغال داعش اعلام کرد. عملیات پاکسازی این کشور از وجود بقایای داعش همچنان ادامه دارد.

خبر دیگر ازعراق اینکه، ائتلاف به اصطلاح ضد داعش به سرکردگی آمریکا با تعطیل کردن تمام دفاتر خود در عراق، پایان عملیات نظامی خود علیه گروه تروریستی داعش را در این کشور اعلام کرد.

ژنرال «والتر پیات»Walter Pyat رئیس فرماندهی زمینی نیروهای مشترک در عراق گفت : تمام مسئولیت‌های بخش فرماندهی زمینی نیروهای مشترک به مقر اصلی عملیات عزم راسخ، منتقل خواهد شد.

کلیدواژه