ثور 20, 1397 10:58 Asia/Kabul
  • حمله هوایی ائتلاف متجاوز سعودی به فرودگاه بین‌المللی صنعا

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی در ادامه حملات خود به یمن که وارد چهارمین سال خود شده است، فرودگاه بین‌المللی صنعا (پایتخت یمن) را هدف قرار دادند.

به گزارش امروز (پنجشنبه) شبکه تلویزیونی العالم، پس از حمله هوایی جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی به فرودگاه بین المللی صنعا، چندین انفجار مهیب در این شهر رخ داد.

منابع نظامی وابسته به ائتلاف سعودی علیه یمن که هویتشان فاش نشده در گفت و گو با شبکه خبری «اسکای نیوز عربی» از آغاز عملیات قریب‌الوقوع جدید ائتلاف سعودی علیه استان ساحلی «الحدیده» در غرب یمن خبر دادند.

طی چهار سال گذشته،‌ عربستان بارها تلاش کرده است تا استان ساحلی الحدیده در غرب یمن را اشغال کند اما هر بار ناکام بوده است.

از سوی دیگر، یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در پاسخ به جنایات سعودی ها چهارشنبه شب یک فروند موشک بالستیک کوتاه بُرد از نوع «بدر» به مقر اطلاعات و جنگ الکترونیک عربستان در نجران، جنوب این کشور شلیک کرد.

یگان موشکی ارتش یمن همچنین با شلیک موشک هایی از نوع «برکان H۲» بندر«الجاف»و چند منطقه دیگر اقتصادی را در «ریاض» پایتخت عربستان هدف قرار داد.

عربستان سعودی از مارس 2015 با حمایت آمریکا و به بهانه بازگردان «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کرد. این تجاوز تاکنون به کشته و زخمی شدن هزاران یمنی بی گناه و ویرانی زیرساخت های این کشور منجرشده است.

کلیدواژه