سنبله 23, 1397 16:15 Asia/Kabul
  • وزارت خارجه پاکستان: راهبرد اسلام آباد برای طرح انتقال گاز ایران تغییر نکرده است

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان تاکید کرد که سیاست های راهبردی این کشور درخصوص خط لوله گاز ایران - پاکستان موسوم به (IP) و گسترش روابط اقتصادی با تهران - هیچ تغییری نکرده است.

به گزارش ایرنا، "محمد فیصل" روز پنجشنبه در نشست هفتگی خود با رسانه های داخلی و خارجی در اسلام آباد- درخصوص روند اجرای پروژه های واردات انرژی به پاکستان- گفت: اجرای خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان همچنان اولویت اسلام آباد است.

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان ماه گذشته نیز درباره آینده طرح های بین المللی انرژی و اقتصادی در اینکشور نظیر خط - خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان (IP) و پروژه مشترک اقتصادی چین - پاکستان (CPEC) با توجه به فشارهای آمریکا گفته بود: برای تحقق اهداف بلندمدت - منافع ملی پاکستان عامل اصلی تعیین کننده در این پروژه ها است. 

پروژه گازرسانی از ایران به پاکستان موسوم به خط لوله گاز"صلح" از مارس 2014 آغاز شد اما دخالت برخی کشورها اجرای آن را در پاکستان به تاخیر انداخته است.

این درحالی است که ایران به تعهدات خود در قبال قرارداد خط لوله گاز برای صادرات به پاکستان عمل کرده و خط لوله را تا نزدیکی مرز این کشور احداث کرده است.

کمبود انرژی گاز و برق، بالا بودن بهای سوخت و انرژی و خاموشی های گسترده در پاکستان، معضلی جدی برای مردم این کشور است و دولت اسلام آباد تاکنون نتوانسته راه حل منطقی برای آن پیدا کند.

تگ

کامنت