حمل 31, 1398 09:38 Asia/Kabul
  •  33 زخمی در پنجاه وپنجمین جمعه راهپیمایی حق بازگشت در نوار غزه

وزارت بهداشت فلسطین جمعه شب از زخمی شدن 33 فلسطینی در پنجاه وپنجمین جمعه راهپیمایی بزرگ "حق بازگشت" در نوار غزه خبر داد.

به گزارش پارس تودی، مردم تحت محاصره نوارغزه جمعه 19 آوریل، پنجاه و پنجمین راهپیمایی"حق بازگشت" را با عنوان "جمعه اسیر فلسطینی" با هدف حمایت از اسیران دربند اشغالگران رژیم صهیونیستی برگزار کردند.

در بین زخمی‌شدگان راهپیمایی روز جمعه در شرق نواره غزه 5 امدادگر و 4 خبرنگار وجود دارند.

وزارت بهداشت فلسطین پیش از این تعداد مجروحان راهپیمایی بازگشت روز جمعه را 12 نفر اعلام کرده بود.

راهپیمایی حق بازگشت فلسطینیان از 30 مارس 2018 با هدف پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی و شکستن محاصره نوارغزه آغاز شده است. تاکنون بیش از 272 فلسطینی به ضرب گلوله‌ نظامیان اسرائیلی در این راهپیمایی شهید و هزاران نفر زخمی شده اند.

بسیاری از کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران و همچنین سازمان های بین المللی تاکنون، این جنایات صهیونیست ها را محکوم کرده اند.

راهپیمایی فلسطینیان در سالگرد روز زمین یادآور تصمیم رژیم صهیونیستی در زمینه مصادره اراضی فلسطینیان در 30 مارس سال 1976 است؛  که هر ساله برگزار می‌شود. 

رژیم اسرائیل با مصادره اراضی فلسطینی ها و احداث شهرک‌های صهیونیست‌ نشین در آن درصدد تغییر ساختار جغرافیایی مناطق فلسطینی و چهره‌ای صهیونیستی دادن به این مناطق است تا سلطه‌جویی‌هایش را در مناطق فلسطینی تثبیت کند.

کلیدواژه