میزان 25, 1398 09:08 Asia/Kabul
  • موفقیت کامل مرحله اول طرح امنیت زائران اربعین در دیاله عراق

کمیته امنیت شورای استانی دیالی عراق از موفقیت مرحله اول طرح تامین امنیت زائران اربعین در این استان بدون بروز هیچ گونه مشکلی خبر داد و گفت: اربعین امسال بیش از یکصد هزار زائر ایرانی از مرز خسروی وارد استان دیالی شدند.

به گزارش شبکه العالم، کمیته امنیت شورای استانی دیاله در مرز عراق با ایران روز چهارشنبه از پایان مرحله نخست طرح ویژه تامین امنیت مراسم پرشور راهپیمایی اربعین حسینی (ع) در این استان بدون هیچ مشکلی خبر داد.

«صادق الحسینی» رئیس کمیته امنیت شورای دیاله در گفت‌وگو با بغداد الیوم گفت: از 300 هزار زائری که از دیاله گذشتند بیش از یکصد هزار نفرشان ایرانی بودند که از مرز خسروی -المنذریه وارد خاک عراق شدند و دستگاه‌های امنیتی به طور شبانه‌روزی مسئول امنیت زائران هستند و مانع بروز هرگونه خللی در امنیت زائران در طول مسیر پیاده روی آنها شده‌اند.

رئیس کمیته امنیت شورای استان دیاله گفت: مرحله دوم طرح مراسم اربعین از روز چهارشنبه آغاز شد که شامل تامین امنیت مسیر برای بازگشت زائران با اتمام مراسم اربعین است و با توجه به تعداد زیاد زائرانی که با بازگشت از عتبات عالیات به سمت شهرهای مختلف استان دیاله می‌آیند، سعی شده است مسیرها کاملا کنترل و تنظیم شوند. 

الحسینی تصریح کرد: این طرح شامل تامین امنیت راه‌های زمینی زائرانی بود که پای پیاده از شهرهای مختلف استان دیاله به سمت بغداد و از آنجا برای برپایی مراسم زیارت اربعین عازم عتبات عالیات می‌شدند.

20 صفر1441 هجری قمری (19 اکتبر 2019)، اربعین شهادت حضرت امام حسین (ع) و یاران باوفای ایشان در صحرای کربلا است.

کلیدواژه