دلو 19, 1398 16:02 Asia/Kabul
  • تاثیر طب سنتی بر ویروس کرونا
    تاثیر طب سنتی بر ویروس کرونا

ویروس همه گیر کرونا در چین درحال گسترش است به طوریکه در آخرین آمار قربانیان این ویروس 722 نفر هستند و هر لحظه بیشتر می شوند.

به گزارش تیتربرتر؛ کمیته بهداشت در ایالت هوبی چین شنبه 8 فوریه 2020 در بیانیه‌ای که بر وب‌سایت آن منتشر شده شمار قربانیان مبتلا به ویروس کشنده کرونا را با 86 تن افزایش تا پایان روز جمعه 722 تن گزارش کرد.

کمیته بهداشت ایالت هوبی چین که کانون شیوع و انتشار ویروس کرونا است همچنین تعداد افراد جدید مبتلا به ویروس کرونا در این ایالت را 3399 تن گزارش کرد که با این وجود تعداد کل مبتلایان به این ویروس در این ایالت به 31744 افزایش یافته است.

تاثیر طب سنتی بر بیماری ویروسی "کرونا" 

خط اول پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونای انسانی رعایت بهداشت فردی و خصوصاً بهداشت دستهاست؛ حداقل کاری که باید در طول روز انجام داد، شستن دستها با آب و صابون است؛ از مصافحه و دست دادن و نیز روبوسی کردن پرهیز شود؛ قبل از هر بار خوردن غذا، دستها را باید با آب و صابون شست؛ توصیه و تأکید می‌شود در اماکن عمومی از ماسک استفاده شود و تا حد امکان مصرف گوشتها به‌خصوص ماهی، میگو و گوشت گاو را باید محدود کرد؛ مالیدن روغن "حنظل" به داخل ناف بسیار مفید است.

از جمله ترکیب گیاهان دارویی ویروس‌کش و ضدویروس قوی که می‌توان برای مقابله با هرگونه بیماری ویروسی حتی ویروس کرونای انسانی به‌صورت دمنوش استفاده کرد، شامل موارد زیر است:

ــ دمنوش گل و برگ گیاه نپتا + گل و برگ گیاه چای کوهی

ــ دمنوش گل و برگ گیاه فراسیون سفید + برگ گیاه خرگوشک

ــ دمنوش برگ مریم‌گلی + ریشه گل قاصدک

ــ دمنوش برگ و گل گیاه مریم نخودی + گل و برگ گیاه پاخری

ــ دمنوش برگ آویشن + 14 عدد عناب

از سویی، تیدروس ادهانوم گیبریسوس مدیر کل سازمان بهداشت جهانی اعلام داشت که جهان با کمبود پوشش، ماسک‌، دست‌کش‌ و همچنین دیگر وسایل پیش‌گیری از شیوع ویروس کرونا مواجه است.

این مقام سازمان بهداشت جهانی در کنفرانسی خبری در ژنو اعلام کرد: جهان با کمبود مزمن واسایل پیشگیری فردی مواجه است»، او همچنین در این‌باره توضیح داد که با سازندگان و توزیع کنندگان صحبت کرده تا رسیدن کمک‌ها به کسانی که به آنها احتیاج دارند را تضمین کنند.

او در ادامه گفت: «در دو روز گذشته تعداد مبتلایان کمتری در چین گزارش شده است که این خبری خوب است اما ما هشدار می‌دهیم که این نباید بر بیش از آنچه احتمال می‌رود تفسیر شود زیرا که ممکن است شمار مبتلایان دوباره افزایش یابد».

از سوی دیگر مایکل رایان مدیر اجرایی برنامه اورژانس سازمان بهداشت جهانی گفت: «250 هزار آزمایش را برای تشخیص مبتلایان به فیروس کرونا ارسال کردیم»، او همچنین توضیح داد که «برخی اطلاعات اشتباه از روی عمد درباره ویروس کرونا انتشار داده می‌شوند».

این مقام سازمان بهداشت جهانی تاکید کرد که به خانواده‌ها و نزدیکان کسانی که به ویروس کرونا آلوده شده‌اند باید ماسک‌های پیشگیری داد.در این‌باره سازمان بهداشت جهانی سودجویی برخی از شرکت‌ها و کارخانجات در زمینه عرضه ماسک‌های پیشگیری را تقبیح کرد.

کلیدواژه