حمل 06, 1399 17:14 Asia/Kabul
  • موفقیت محققان علوم پزشکی آبادان در درمان سریع بیماران کرونایی و کاهش مرگ ناشی از آن

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان از موفقیت بزرگ تیم تحقیقاتی عفونی این دانشکده در درمان بیماران کرونا و توقف مرگ ناشی از این ویروس خبر داد.

دکتر شکراله سلمان‌زاده امروز در گفت و گو با خبرنگار برنا در آبادان با تایید تاثیر موفقیت‌ آمیز تجویز داروی ضد ویروسی بر روی بیماران بد حال مبتلا به کووید ۱۹  توسط گروه عفونی دانشکده علوم پزشکی آبادان، اظهار کرد: بررسی تاثیر یک داروی ضد ویروسی بر روی بیماران بد حال مبتلا به کرونا ویروس بستری در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان آیت‌اله طالقانی آبادان توسط گروه عفونی دانشکده علوم پزشکی این شهرستان حاکی از موفقیت در درمان این بیماران و کاهش طول بستری در بیمارستان بوده است.

در همین راستا معاون آموزشی و پژوهشی این دانشکده و مسوول این گروه تحقیقاتی عفونی اظهار کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور، استان خوزستان و محدوده دانشکده علوم پزشکی آبادان؛ تیم تحقیقاتی این دانشکده تصمیم گرفت از داروهایی استفاده کند که با کمک آنها علایم بالینی بیمار سریع‌تر بهبود پیدا کند، تنگی نفس فرد مبتلا به کرونا به سرعت رو به بهبودی برود و در نهایت روزهای بستری در بخش مراقبت‌های ویژه و بیمارستان نیز کاهش پیدا کند.

دکتر سارا مبارک با اشاره به این که مباحث ذکر شده مبنای فکری یک گروه تحقیقاتی در دانشکده علوم پزشکی آبادان شد، اضافه کرد: بعد از بستری بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان آیت‌اله طالقانی آبادان، تیم تحقیقاتی ما تصمیم گرفت یک رژیم را علاوه بر رژیم استاندارد کشوری بر روی بیماران بعد از اخذ مجوزهای لازم از وزارت بهداشت و البته کد ملی اخلاق در پژوهش، اجرایی نماید.

او ادامه داد: نتایج اولیه رژیم یاد شده در روزهای اول بسیار مسرت‌ بخش بود و در مقایسه با رژیم پروتکل کشوری از نظر مرگ و میر و روزهای بستری و همچنین تنفس عادی نتایج بسیار خیره‌کننده‌ای را منتج کرد.

تگ

کامنت