حمل 12, 1399 11:16 Asia/Kabul
  • نوشیدن زیاد این آبمیوه خطر مرگ زودرس را به همراه دارد

تحقیقات جدید درایالات متحده نشان می دهد که نوشیدن زیاد آب میوه می تواند برای سلامتی مضر باشد. مطالعه بر روی ۱۳۰۰۰ شخص بالغ نشان می دهد که نوشیدن میزان زیاد آب میوه در روز می تواند خطر مرگ زودرس را تقریباً به یک چهارم افزایش می دهد.

کارشناسان معتقدند که میزان فروکتوز این نوشیدنی ها می تواند باعث افزایش مقاومت به انسولین و تحریک کننده هورمون ها شود که باعث رسوب چربی در اطراف کمر می شود. هر دو اینها می توانند منجر به احتمال بیشتر بیماری های قلبی و دیابت شوند.

 این تحقیق جدید، که در مجله انجمن پزشکی آمریکا (JAMA) منتشر شده است، برای اولین بار، ۱۰۰ درصد آب میوه ها با نوشیدنی های شیرین قندی مانند کولا و لیموناد را مقایسه کرده است.

مشخص شد که میزان مرگ و میر بالاتر با مصرف تمام نوشیدنی های قندی همراه است.

یک لیوان روزانه ۱۲ اونس (۳۴۰ میلی لیتر) نوشیدنی شیرین شده قند مانند کولا با ۶ درصد افزایش خطر مرگ زودرس در طی مطالعه شش ساله مرتبط بود و نوشیدن یک آب میوه اضافی با همان حجم با افزایش ۲۴ درصدی مرگ و میر زودرس مرتبط بود.

در طی یک مطالعه به طور متوسط ​​شش سال، از هر علتی ۱۰۰۰ کشته وجود داشته است. شرکت کنندگان در شروع مطالعه میانگین سنی ۶۴ سال داشتند.

به گفته محققان بسیاری از مردم آب میوه ها و اسموتی های زیادی می نوشند، با توجه به میزان قند بالای آنها، بهتر است خود میوه را بخورند.

در این مطالعه افراد به طور معمول، ۸.۴ درصد از کالری دریافتی خود را هر روز از نوشیدنی های شیرین قندی و ۴ درصد از ۱۰۰ درصد آب میوه دریافت می کنند.

در بین مردم آب میوه ها جایگزین مناسبی بجای مصرف واقعی میوه ها هستند، به ویژه که آب میوه بسیار آسان تر از خود میوه مصرف می شود.

توصیه پزشکان اینست که یک لیوان ۱۵۰ میلی لیتری آب میوه میتواند نیاز پنج روزه شخص را تأمین کند.

این مطالعه در واقع یادآوری می کند که مصرف نوشیدنی های شیرین می تواند منجر به پوسیدگی دندان، افزایش کالری مصرفی و افزایش وزن شود و سلامت شخص را به خطر بیندازد.

توصیه فعلی پزشکان این است که نوشابه های شیرین را با مصرف آب و آب میوه های طبیعی و کاهش نوشیدنی های قندی یا نوشیدنی های رژیمی جایگزین کنند.

تگ

کامنت