ثور 16, 1399 14:54 Asia/Kabul
  • سازمان جهانی بهداشت نسبت به درمان سنتی ویروس کرونا هشدار داد

سازمان جهانی بهداشت درخصوص کاربرد روش‌های سنتی تایید نشده برای درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا هشدار داد.

به گزارش مرور نیوز، سازمان جهانی بهداشت درخصوص کاربرد روش‌های سنتی تایید نشده برای درمان ویروس کرونا اعلام کرد: گونه‌های گیاهی دارویی از قبیل "درمنه سانتونیکا" که به عنوان روشی برای درمان کووید-۱۹ معرفی شده باید ابتدا مورد بررسی قرار گیرد و عوارض جانبی احتمالی آن مشخص شود.

این سازمان اعلام کرد: از داروهای سنتی که به روش علمی مورد تایید قرار گرفته حمایت می‌شود و ممکن است داروهای جایگزین و مکمل با فوائد بسیاری همراه باشند.

تلاش‌ها برای یافتن روش درمانی بیماری کووید-۱۹ موجب شده تا فوائد گیاهان دارویی از قبیل "درمنه سانتونیکا" مورد بحث قرار گیرد.

رئیس جمهوری ماداگاسکار براساس فوائد این گونه گیاهی از آن به عنوان روش درمانی بیماری ویروس کرونا نام برده است. در حالی که این ترکیب گیاهی هنوز به روش علمی مورد آزمایش قرار نگرفته، روسای چندین کشور آفریقایی به سفارش این داروی گیاهی اقدام کرده‌اند. 

دفتر منطقه‌ آفریقای سیاه سازمان جهانی بهداشت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: حتی در صورتیکه روش‌های درمانی براساس فرایندهای طبیعی و سنتی باشد تایید اثربخشی و ایمنی آن‌ها از طریق آزمایشات و بررسی‌ها حیاتی است.

سازمان جهانی بهداشت از همکاری با موسسات تحقیقاتی خبر داده تا محصولات دارویی سنتی به عنوان روش درمانی بیماری کووید-۱۹ مورد بررسی قرار گیرند.

کلیدواژه