حوت 17, 1399 18:00 Asia/Kabul
  • قدردانی سازمان ملل متحد از نقش ایران در مبارزه با ایدز 
    قدردانی سازمان ملل متحد از نقش ایران در مبارزه با ایدز 

مدیر اجرایی برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه مقابله با ایدز از نقش جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با این بیماری قدردانی کرد.

به گزارش رادیودری، «وینی باینیما» مدیر اجرایی برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه مقابله با ایدز  با ارسال نامه‌ای به «اسماعیل بقایی» سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل متحد در ژنو از نقش جمهوری اسلامی ایران در عرصه مبارزه با ایدز قدرانی کرد.

باینیما در این نامه با اشاره به اینکه رویکرد جمهوری اسلامی ایران در مقابله با ایدز "الگوی کاهش آسیب" است، از ایران برای طلایه‌داری در مدل منحصر به فرد مدیریت مقابله با ایدز  قدردانی کرده و از حمایت و راهنمایی ایران به عنوان عضوی از هیات هماهنگی برنامه ایدز ملل متحد UNAIDS (PCB) در این سال حساس در جهت مقابله جهانی با  ایدز اظهار خشنودی کرد.

مدیر اجرایی برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه مقابله با ایدز  تصریح کرد: همزمان با برگزاری چهلمین سالگرد گزارش اولین نمونه‌های ایدز و بیست و پنجمین سالگرد آغاز به کار برنامه مشترک؛ باید "استراتژی جهانی ایدز ۲۰۲۶-۲۰۲۱" مسیر پیشرفت به سمت بازسازی، پایداری و تسریع در مقابله با HIV و پایان دادن به اپیدمی ایدز را برای همه فراهم سازد.

مدیر اجرایی برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه مقابله با ایدز همچنین از نقش و مشارکت فعال و سازنده ایران در فرایند تنظیم اسناد راهبردی برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه مبارزه با ایدز قدردانی کرد.

تگ