حمل 19, 1400 12:36 Asia/Kabul
  • روحانی: خودکفایی در زمینه‌های علمی و فناوری غرورانگیز است
    روحانی: خودکفایی در زمینه‌های علمی و فناوری غرورانگیز است

رئیس جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد، خودکفایی در زمینه‌های علمی و فناوری در کشور غرورانگیز است.

به گزارش  رادیودری، "حسن روحانی" رئیس جمهوری ایران روز پنجشنبه  در افتتاح ویدئوکنفرانسی پنج طرح ملی دانش بنیان و نوآوری  گفت: برای  ایرانیان بسیار غرور انگیز است که در زمینه‌های علمی و فناوری قدم به قدم در حال رسیدن به خودکفایی هستیم.

روحانی افزود: شاهد افتتاح پروژه‌های بسیار مهم فناورانه و علمی بودیم که در بسیاری از موارد ایران  را خودکفا و از واردات بسیاری از محصولات بی نیاز می کند.

رئیس جمهوری ایران همچنین گفت : دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا  روی دست همه جلادان تاریخ زد و جنگی را که علیه ملت ایران شروع کرد که هیچ استثنایی نداشت و یک تحریم کامل و تمام عیار را  علیه مردم ایران  شروع کرد.

روحانی با اشاره به اینکه یکی از کشورهایی که صدمه فراوانی از کرونا خورد خود آمریکا بود افزود: دولت یاغی و ضد قانون آمریکا در دوران کرونا هم هیچ توجه نکرد، هیچ تسهیلی قائل نشد و هیچ تحریمی را برطرف نکرد و حتی برای خرید دارو و واکسن مورد نیاز  ایران هیچ‌گونه تسهیلاتی فراهم نشده است.

به گفته روحانی، برای خرید واکسن از کواکس با مشکلات عدیده‌ای برای جابجایی پول مواجه شده‌ایم.

رئیس جمهوری ایران  گفت: امروز هم مقامات آمریکایی مدعی شده اند  که ترامپ خطا کرد و به صراحت این را می گویند که وی راه غلط را انتخاب کرده و فشار حداکثری شکست خورده است.

روحانی تاکید کرد، همه دنیا این را اعتراف می‌کنند که فشار حداکثری علیه ملت ایران برای اهدافی که در نظر گرفته بوده اند، صددرصد شکست خورده است.

تگ