حمل 22, 1400 08:42 Asia/Kabul
  • استرس با کدام ویتامین نابود می‌شود؟
    استرس با کدام ویتامین نابود می‌شود؟

استرس (دلهره) یکی از خطرناک‌ترین احساسات قرن اخیر است. یک احساس همه‌گیر که اغلب افراد در برهه‌های مختلف زندگی آن را تحمل کرده‌اند.

همان‌قدر که استرس نداشتن، گاهی بد بوده، استرس بیش از حد خطرناک است. برخی افراد از شدت بی‌خیالی و استرس‌ نداشتن، دیگران را کلافه می‌کنند و برخی دیگر با استرس‌های مدام و پر تعداد خود باعث می‌شوند که همه احساس هراس کنند.

بر این اساس، می‌توان استرس‌ها را به دو گروه مثبت و منفی تقسیم کرد. وقتی شما برای امتحانات خود یا یک وظیفه کاری استرس داشته باشید، این یک استرس مثبت است، اما استرس و تپش قلب هنگام خروج از خانه برای خرید روزمره، استرس اتفاقات غیر قابل پیش‌بینی، استرس رانندگی و مواردی مشابه، طبیعی نیست.

 

اکنون، گروهی از پژوهشگران معتقدند که می‌توان استرس روزمره و بی‌مورد را با مصرف ویتامین B کنترل کرد. ویتامین B ضمن ایجاد احساس آرامش و کاهش اضطراب، به افراد کمک می‌کند که حس بهتری نسبت به زندگی داشته باشند.

 

به‌طور کلی، ویتامین‌های گروه B از مثبت‌ترین ویتامین‌ها برای سیستم اعصاب محسوب می‌شوند. این گروه ویتامین‌ها با تقویت سیستم اعصاب، قدرت تمرکز، آرامش و حتی تنظیم خواب افراد را بر عهده دارند. به‌طور کلی، توصیه می‌شود افرادی که مضطرب هستند، روی تغذیه خود نیز دقت بیشتری کرده و از مصرف مکرر کافئین‌ها یا خوراکی‌های محرک، خودداری کنند.

 

جالب است بدانید که ویتامین‌های گروه B مانع از گرفتگی عضلات و اسپاسم‌های عصبی می‌شوند و در نتیجه احساسات مثبت‌تری برای فرد ایجاد می‌کنند.

تگ