ثور 24, 1400 15:20 Asia/Kabul
  • چه زمانی درد قفسه سینه در مبتلایان به کرونا نگران کننده است؟
    چه زمانی درد قفسه سینه در مبتلایان به کرونا نگران کننده است؟

با افزایش سویه‌های جدید ویروس کرونا، علائم و عوارض ناشی از آن نیز تغییر یافته که یکی از این علائم احساس درد در قفسه سینه است.

به گزارش رادیو دری به نقل از العالم، علائم مربوط به سویه‌های جهش ویروس کرونا در حال افزایش بوده و یکی از این علائم درد قفسه سینه است که ممکن است این عارضه در موارد ابتلا به کرونای اصلی وجود نداشته باشد، اما شدت آن ممکن است به اندازه کافی طاقت فرسا بوده و نیاز به کمک داشته باشد.

درد قفسه سینه اکنون یکی از علائم رایج است که در میان بیماران مبتلا به کرونای خفیف گزارش می‌شود، در حالی که این یک علامت شایع برای سلامت عمومی تنفسی شما است. درد قفسه سینه هنگام ابتلا به ویروس کرونا به دلایل مختلفی رخ می‌دهد.

چرا بیماری کرونا باعث درد قفسه سینه می‌شود؟

درد قفسه سینه یا احساس نوعی ناراحتی در قفسه سینه ممکن است به تنهایی علامت کرونا نباشد، اما غالباً در اثر علائم فعلی بروز می‌کند. از نظر شدت و نوع دردی که فرد می‌تواند احساس کند، ممکن است بسیار دردناک، آرام و یا با ایجاد مشکل در علائم حرکتی و یا حتی تنفس در بعضی موارد باشد.

مهم است که به یاد داشته باشید درد قفسه سینه ناشی از ویروس کرونا به احتمال زیاد ناشی از عفونت‌های دستگاه تنفسی فوقانی است و هرگز به تنهایی رخ نمی‌دهد.

فرد مبتلا به کرونا در صورت احساس درد در قفسه سینه باید اگر حالات زیر وجود داشته باشد، فورا به پزشک مراجعه کند:

به شدت سرفه می‌کنید

سرفه خشک تقریباً در همه موارد آلودگی به ویروس کرونا علامت شایع است، با این تفاوت که سرفه کرونا می‌تواند افراد را به طور متفاوت تحت تأثیر قرار دهد. حملات شدید سرفه می‌تواند منجر به احساس درد در ناحیه سینه شود. سرفه‌های شدید نه فقط عملکرد تنفسی را مختل می‌کند، بلکه ممکن است باعث پارگی عضلات نزدیک دنده‌ها و حفره قفسه سینه و ناراحتی شدید شود.

ابتلا به ذات الریه

 ذات الریه ناشی از کرونا می‌تواند یک عارضه خطرناک از ویروس باشد که بلافاصله نیاز به توجه دارد. ذات الریه عارضه‌ای است که به دلیل التهاب کیسه‌های هوا واقع در داخل ریه‌ها رخ می‌دهد. این عوارض می‌تواند منجر به تجمع مایع در حفره شود که این خود علائم ناشی از کرونا را تشدید می‌کند که یکی از آن‌ها درد ناتوان کننده قفسه سینه است که این حالت در شب شدیدتر خواهد بود.

به بیماری قلبی مبتلا هستید

 کسانی که از هر نوع بیماری قلبی رنج می‌برند یا در معرض خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر هستند باید از علائم و نشانه‌های هشدار دهنده آگاه باشند. این می‌تواند باعث درد قفسه سینه شود، که اغلب نشانه‌ای از بیماری قلبی است. همچنین گسترش سریع ویروس‌ها در بدن می‌تواند باعث میالژی، میوکاردیت و سایر مشکلات تهاجمی قلب شود.

انتشار ویروس از طریق خون

 وقتی کرونا از طریق جریان خون در بدن منتشر می‌شود، می‌تواند باعث آمبولی ریه شده که در صورت شکستن لخته خون و گسترش آن به ریه‌ها، باعث درد عمیق می‌شود و در موارد شدید، جریان خون را محدود می‌کند.

کلیدواژه