سنبله 17, 1400 18:37 Asia/Kabul
  • سیر در درمان بیماری‌های قلبی معجزه می کند
    سیر در درمان بیماری‌های قلبی معجزه می کند

دانشمندان انگلیسی می‌گویند افرادی که مستعد ابتلا به بیماری قلبی – عروقی هستند می‌توانند از سیر به عنوان دارو بهره بگیرند.

به گزارش رادیو دری، بیماری‌های قلبی یکی از اصلی‌ترین دلایل مرگ و میر در جهان است و دانشمندان می‌گویند برخی مواد غذایی می‌تواند خطر بیماری‌های قلبی را کاهش دهد.

برای مثال، پژوهش‌های مختلف نشان داده است مصرف سیر با کاهش فشار خون و کلسترول  به سلامت قلب کمک می‌کند.

در حقیقت سیر یکی از منابع غنی از آنتی اکسیدان ها، سلنیوم، ویتامین C و کوئرستین است. کوئرستین یک  ترکیب شیمیایی گیاهی  است که خواص ضدالتهابی دارد. همچنین منگنز به میزان کمی در سیر وجود دارد که باعث محافظت از سلول‌ها در برابر آسیب می‌شود.

یک پژوهش گسترده نشان می‌دهد سیر در کاهش خطر تشکیل پلاک خونی در رگ‌ها و جلوگیری از پیشرفت بیماری‌های قلبی نقش موثری دارد و به ویژه در افرادی که از سندرم متابولیک ( نقص سوخت و ساز) رنج می‌برند نیز می‌تواند بسیار مفید باشد.

سندرم متابولیک به شرایطی اطلاق می‌شود که خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی- عروقی، سکته و دیابت نوع ۲ در فرد افزایش می‌یابد. در این حالت فرد از مواردی همچون چاقی، فشار خون بالا و سایر عوامل خطرآفرین در بروز بیماری‌های قلبی مانند کلسترول بالا رنج می‌برد.

دانشمندان در تحقیقات خود مشاهده کردند مصرف سیر در افراد دارای سندرم متابولیک، باعث کاهش تجمع پلاک در عروق خونی می‌شود. مصرف بلند مدت سیر در این افراد به میزان ۸۰ درصد روند تجمع پلاک در عروق را کند می‌کند.

یک تحقیق در سال ۲۰۱۹ نشان داد مصرف سیر به کاهش موثر فشار خون کمک می‌کند. خود کاهش فشار خون نیز ۱۶ تا ۴۰ درصد خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی – عروقی را کاهش می‌دهد. توصیه می‌شود سیر را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کرده و از خواص بی نظیر آن برای سلامت بدنتان بهره ببرید.

علائم عجیبی که نشان می‌دهند در معرض بیماری‌های قلبی قرار دارید

 

کلیدواژه