میزان 05, 1400 19:32 Asia/Kabul
  • ایران جزو ۵ کشور صاحب آزمایشگاه مجهز تصویربرداری پیش‌بالینی
    ایران جزو ۵ کشور صاحب آزمایشگاه مجهز تصویربرداری پیش‌بالینی

معاون علمی و فناوری آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: ایران جزو پنج کشور دنیا است که دارای آزمایشگاه مجهز تصویربرداری پیش بالینی است.

«احسان شریف پاقلعه» معاون علمی و فناوری آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در حال حاضر ۹ آزمایشگاه مجهز تصویربرداری پیش بالینی در دنیا فعال است که نهمین آزمایشگاه از این مجموعه در کشور ایران راه اندازی شده و مشغول ارایه خدمت به محققان است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: از مجموع ۹ آزمایشگاه، چهار آزمایشگاه در آمریکا، ۲ آزمایشگاه در انگلیس و بقیه هم در کشورهای آلمان، ایتالیا و ایران دایر است و به عبارتی نهمین مجموعه در دنیا در ایران وجود دارد.

شریف با اشاره به اینکه این مجموعه از امکانات و تکنولوژی بسیار پیشرفته بهره مند است، گفت: همه تجهیزات و تکنولوژی های این آزمایشگاه ساخت محققان ایرانی است و این کار مورد حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم است.

معاون علمی و فناوری آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه تصویربرداری پیش بالینی از جمله موضوعاتی است که در کشور مغفول مانده بود، گفت: با تلاش محققان ایرانی این مجموعه راه اندازی و مشغول ارایه خدمت به محققان شده است.

شریف افزود: این آزمایشگاه در حوزه های مختلف از اعم از داروها، سرطان، بیماری های عفونی، حتی نانو و سلول های بنیادی فعالیت دارد.

معاون علمی و فناوری آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه در چهار سالی که از راه اندازی این مجموعه می گذارد، بیش از ۵۰۰ پروژه ثبت شده است، بیان داشت: در این مدت بیش از ۴ هزار اسکن در این مجموعه انجام گرفته  است.

کلیدواژه