قوس 06, 1400 13:38 Asia/Kabul
  • محققان ایرانی روشی جدید برای تحقیقات سرطان ابداع کردند
    محققان ایرانی روشی جدید برای تحقیقات سرطان ابداع کردند

رئیس پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی ایران گفت: نخستین بار یک روش جدید مدل سازی سرطان در نمونه‌های بزرگ حیوانی برپایه تصویربرداری نوین ابداع کرده ایم که دیگر نیازی به جراحی باز در حیوانات ندارد.

به گزارش رادیو دری،رامین صرامی افزود: گروهی از محققان ایرانی توانسته اند روشی را ابداع کنند که با استفاده از آن می‌توان سلول‌های انسانی را در بافت‌های هدف حیوانات بزرگ قرار داد و دیگر نیازی نیست تا حیوان جراحی شود و مراحل تحقیقات کوتاهتر می‌شود.

وی گفت: برای تحقیق در خصوص سرطان ها، ما نیاز داریم ابتدا کار را روی حیوانات آغاز کنیم و چنانچه روش‌ها در مدل‌های حیوانی اثربخش بود بعد از آن می‌توانیم کارآزمایی بالینی را روی انسان‌ها انجام دهیم.

رئیس پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی ایران افزود: در روش‌های قدیمی برای بررسی درمان‌های مختلف سرطان مجبور بودیم از حیوانات کوچک استفاده کنیم و به علت جراحی‌های انجام شده معمولاً احتمال کمی وجود داشت که حیوان تا پایان تحقیقات زنده بماند.

صرامی گفت: ما در روش جدید می‌توانیم از کاشت سلول در بافت‌ها بدون نیاز به جراحی استفاده کنیم و این روش برای تحقیق در مورد چندین نوع سرطان بافت سخت کاربرد دارد.

صالحی : پیشرفته‌ ترین مرکز یون‌درمانی سرطان به زودی در ایران راه‌اندازی می‌شود

کلیدواژه