قوس 17, 1400 11:08 Asia/Kabul
  • سازمان جهانی بهداشت: واکسن های کنونی در برابر سویه اومیکرون مقاومند
    سازمان جهانی بهداشت: واکسن های کنونی در برابر سویه اومیکرون مقاومند

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد، هیچ دلیلی برای تردید درباره مقاوم بودن واکسن های کنونی در برابر سویه اومیکرون وجود ندارد.

به گزارش رادیودری به نقل از پایگاه اینترنتی هفته نامه فرانسوی لوپوان، سازمان جهانی بهداشت شامگاه سه شنبه افزود: واکسن های کنونی برای حفاظت از بیماران در برابر سویه اومیکرون مفید هستند.

«مایکل رایان» مدیر اورژانس سازمان جهانی بهداشت در گفت و گویی در این زمینه تصریح کرد، ما واکسن های بسیار کاربردی و مفید در اختیار داریم که توانایی و قدرت خود را دربرابر سویه های مختلف ویروس کرونا نشان داده اند.

این مقام سازمان جهانی بهداشت خاطرنشان کرد، این واکسن ها حتی دربرابر گونه های سخت نیز مقاوم هستند و هیچ دلیلی برای تردید در این زمینه وجود ندارد.

بنا بر اظهارات مایکل رایان، رفتار و واکنش کلی که تاکنون مشاهده شده نشان دهنده افزایش شدت بیماری نیست. در واقع در برخی مناطق جنوب آفریقا علائم بسیار خفیف تری گزارش شده است.

مدیر اورژانس سازمان جهانی بهداشت در عین حال بر رعایت احتیاط در بررسی و تحلیل ها داده ها تاکید کرد و افزود: این سازمان در مراحل اولیه مطالعات درباره سویه اومیکرون ویروس کرونا است که توسط مقامات آفریقای جنوبی شناسایی و اعلام شد.

سویه اومیکرون درحال حاضر در آسیا، آفریقا، آمریکا، خاورمیانه و اروپا شناسایی شده است. 

با شیوع سریع اومیکرون در نقاط مختلف جهان، اقدامات محدود کننده در برابر این نوع جدید کرونا توسط دولتمردان کشورها آغاز شد و ترس از موج مرگبار دیگری از عفونت‌ها را عمیق‌تر کرد.

شناسایی سویه اومیکرون در ۳۸ کشور جهان

سویه امیکرون خطر ابتلای مجدد به کرونا را افزایش می‌دهد

کلیدواژه