ثور 30, 1401 15:48 Asia/Kabul
  • معجزه توت سفید را برای سلامتی دست کم نگیرید!
    معجزه توت سفید را برای سلامتی دست کم نگیرید!

استفاده از توت سفید با طبع گرم و تر به درمان بیماری دیابت، تقویت ایمنی بدن، کاهش خستگی و کاهش اضطراب کمک می کند.

به گزارش رادیو دری،  توت سفید (White Mulberry) یک میوه خوشمزه و یک درمان گیاهی بسیار محبوب در سراسر جهان است که بسیاری از افراد از  خواص‌ آن بی اطلاع هستند.

توت دارای مقدار زیادی آهن است که به بدن برای تولید خون و گردش بهتر آن کمک می‌کند؛ همچنین مصرف توت در زمان شیر‌دهی باعث افزایش شیرمادر می‌شود، سطح کلسترول خون را کاهش می دهد و با  ویتامین K، کلسیم، آهن، فسفر و مقدار کمی منیزیم باعث تولید سلول‌های استخوانی می‌شود و از پوکی استخوان جلوگیری می‌کند.

دیگر خواص مصرف توت سفید

 

 • خواص ضد التهاب

وجود طیف متنوعی از اسید‌های فرار و ترکیبات فعال در این نوع از توت سبب ایجاد خواص ضد التهابی در توت می‌شود. این خاصیت باعث شده است که فرآورده‌های جانبی حاصل از این گیاه برای بیماران آرتریت بسیار ایده آل و برای کاهش علائم افرادی که از التهاب مزمن، بیماری نقرس، میگرن یا سندرم روده تحریک پذیر (IBS) رنج می‌برند، مفید باشد.

• سلامت قلب

پژوهش‌ها نشان داده است که خوردن توت سفید می‌تواند به کاهش کلسترول کلی بدن در حالی که سبب افزایش سطوح HDL که " چربی خوب" است می‌شود کمک می‌کند و از همین رو منجر به کاهش خطر ابتلا به آترواسکلروزیس (تصلب شرایین)، حمله قلبی، سکته مغزی و بیماری‌های قلبی عروقی می‌شود.

• کاهش علائم افسردگی

یکی از مولفه‌های فعال پوست توت سفید، هنگامی که به چای تبدیل می‌شود، دارای ویژگی ضد افسردگی است. قبل از مصرف این چای گیاهی به طور مداوم و پیوسته، ابتدا با پزشک خود در این باره مشورت کنید، به خصوص اگر شما در حال حاضر دارو‌های ضد افسردگی را استفاده می‌کنید.

• مبارزه با بیماری دیابت

این گیاه شاید بیشتر به دلیل اثرات مثبتی که بر دیابت دارد از محبوبیت بالایی در میان عموم افراد برخوردار است. ماده فعال در توت سفید که عموما با نام DNJ شناخته می‌شود، قادر به کاهش یا پایین آوردن سرعت فرایند قند در بدن است و سطوح قند خون را کنترل می‌کند. این امر می‌تواند کیفیت زندگی را در بیماران دیابتی به میزان چشمگیری افزایش دهد.

• کاهش خطر ابتلا به سرطان

توت به دلیل خاصیت ضد سرطانی که دارد مورد مطالعه قرار گرفته است. نتایج حاصل نشان داده است که آنتی اکسیدان‌های موجود در برگ‌ها و انواع توت‌ها موجب مرگ سلول‌ها سرطانی و جلوگیری از رشد و تکثیر سلول‌های سرطانی می‌شوند. در حالی که اکثر این پژوهش‌ها بر روی اثرات سرطان روده بزرگ (کولورکتال) تمرکز دارد، تحقیقات بیشتری برای سایر انواع سرطان ادامه دارد.

• کاهش پاسخ‌های استرسی

پاسخ استرس در بدن مسئولیت همه چیز را از سطوح اضطراب تا فرآیند‌های متابولیک را بر عهده دارد، در نتیجه استفاده از چای توت برای ایجاد تعادل در سیستم عصبی و کاهش استرس بسیار مؤثر است. در نهایت می‌تواند به کاهش التهاب مزمن، نوسانات خلقی و تمامی اینجور مسائل کمک کند!

• کاهش خستگی

در صورتی که از خستگی مزمن رنج می‌برید یا به کمی انرژی بیشتر نیاز دارید، یک فنجان چای توت سفید می‌تواند میزان انرژی فیزیکی و ذهنی شما را تامین کند.

• کمک به توانایی شناختی

عصاره برگ این گیاه به طور گسترده‌ای مورد بررسی قرار گرفته است تا اثر آن بر حافظه و عملکرد مغز مشخص شود. تحقیقات حاکی از آن است که استفاده از عصاره توت می‌تواند فعالیت عصبی را تحریک کند که همین امر ممکن است به درمان بیماری آلزایمر کمک کند.

ادویه‌ ای معجزه‌ گر برای درمان استرس و افسردگی

معجزه توت خشک برای درمان بیماری‌ها

 

کلیدواژه