جوزا 07, 1401 11:00 Asia/Kabul
  • شام بخورید و چاق نشوید
    شام بخورید و چاق نشوید

بسیاری به اشتباه برای لاغری، شب‌ها غذا نمی‌خورند، در حالی که مصرف برخی مواد غذایی و خوردنی‌ها در شب آزاد است و موجب چاقی و اضافه وزن نمی‌شود.

به گزارش رادیو دری، بسیاری از مردم هستند که می‌خواهند شکل و ظاهر خوبی داشته باشند، ولی نمی‌توانند وعده غذایی شب خود را قربانی خواسته خود کنند.

برخی غذا‌ها نه تنها به شما اجازه نخواهند داد که چاق شوید و اضافه وزن پیدا کنید، بلکه از مشکلات گوارشی و مشکلات بی خوابی جلوگیری خواهند کرد.

 تخم مرغ

تخم مرغ غنی از پروتئین و حاوی اسید آمینه است. بهترین راه و یا سالم‌ترین راه برای خوردن آن، حالت آب پز است و اگر تصمیم به خوردن تخم مرغ دارید سعی کنید که در پختن آن از روغن استفاده نکنید.

آجیل و پنیر

تکه کوچکی از پنیر حاوی ۱۰۰ کالری است که می‌توان از این نتیجه گرفت که خوردن مقدار کوچکی از پنیر در روز کافی است و نباید از حد مناسب و مطلوب آن بگذرید.اگر می‌خواهید می‌توانید پنیر را با انگور و آجیل بخورید که حاوی ملاتونین و بسیار مناسب است. همچنین ملاتونین برای افرادی که مشکل خواب دارند، بسیار مناسب است و می‌تواند مشکل این افراد راه حل کند.

پوره کدو تنبل و بوقلمون

یکی از بهترین غذا‌ها که تقریبا صفر کالری دارد، پوره کدو تنبل است. گوشت بوقلمون نیز یک منبع عالی و غنی از  پروتئین سالم بوده و هضم آن بسیار ساده‌تر و آسان‌تر از مرغ است؛ بنابراین ترکیب این دو می‌تواند باعث سیری شما شود و استفاده از آن به شما کمک می‌کند که از اضافه وزن خودداری کنید.

ذرت

ذرت  یک وعده غذایی مناسب است و استفاده از این غذا می‌تواند کلسترول اضافی را از بین ببرد و همچنین از انباشته شدن چربی جلوگیری می‌کند. اگر خوردن آن کمی سخت بود می‌توانید از مقدار اندکی نمک استفاده کنید.

ماهی سفید

اگر شما به دنبال خوردن غذای سالم و مغذی هستید، بهترین گزینه ماهی سفید است که از اضافه وزن در شما جلوگیری خواهند کرد.

 یافته‌های جدیدی در مورد اثرات ضد چاقی ویتامین E

کلیدواژه