دلو 18, 1397 10:57 Asia/Kabul
  • صادرات محصولات نانو ایران به 45 کشور جهان

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو ایران گفت: محصولات فناوری نانو جمهوری اسلامی ایران به 45 کشور جهان صادر شده است.

«سعید سرکار» چهارشنبه شب در گفت و گو با شبکه دوم صداوسیمای ایران افزود: جمهوری اسلامی ایران از نظر کمیت و کیفیت تولیدات علمی بعد از چین، آمریکا و هند به رتبه چهارم جهان رسیده است.

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو ایران، با بیان اینکه نانو فناوری در ایران نسبت به کشورهای پیشرفته در این زمینه مانند آمریکا و آلمان با اختلاف 2 تا 3 سال آغاز شد، افزود: فناوری نانو در ایران در بیش از 15 حوزه صنعتی از جمله صنعت سلامت، داروسازی، آب و محیط زیست، نفت و پتروشیمی، خودرو، پوشاک، کشاورزی و صنعت ساختمانی به کار گرفته شده است.

وی تصریح کرد: بیش از 62 میلیون دلار از محصولات نانو فناوری ایران به بیش از 45 کشور از جمله کره جنوبی، استرالیا، چین، اندونزی، مالزی، روسیه، ترکیه، آلمان، انگلیس و فرانسه صادر شده است.

سرکار با بیان اینکه صادرات محصولات نانو ایران به بیش از 110 میلیون دلار خواهد رسید، خاطر نشان کرد: ایران همچنین ماشین های صنعتی در حوزه نانو به کشورهایی مانند کره جنوبی، استرالیا و چین صادر کرده است. 

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو ایران تاکید کرد: تا سال 1404 هجری شمسی صادرات محصولات نانویی ایران به یک میلیارد دلار خواهد رسید و در سه سال آینده روزی یک محصول نانویی ایران به بازار عرضه خواهد شد.

کلیدواژه