جدی 30, 1398 16:28 Asia/Kabul
  • قهرمانی ایران در بخش تیمی ورزش‌های زورخانه‌ای جهان
    قهرمانی ایران در بخش تیمی ورزش‌های زورخانه‌ای جهان

تیم ایران، عنوان قهرمانی بخش تیمی سومین دوره مسابقات جهانی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی را کسب کرد.

به گزارش ایرنا، مسابقات بخش تیمی ورزش‌های زورخانه ای با حضور 6 تیم ایران، جمهوری آذربایجان، بنگلادش، افغانستان، عراق و اوگاندا امروز(دوشنبه) در چارچوب سومین دوره مسابقات جهانی ورزش‌های زورخانه ای و کشتی پهلوانی در دانشگاه بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی در شمال شرق ایران برگزار شد.  

تیم ایران با کسب 701 امتیاز، عنوان نخست این رشته را از آن خود کرد و پس از آن تیم عراق با 484 امتیاز نائب قهرمان شد و جمهوری آذربایجان و افغانستان نیز به صورت مشترک سوم شدند.

مسابقات ورزش‌های زورخانه ای امروز با رقابت مدعیان قهرمانی جهان در رشته مهارت‌های فردی شامل سنگ، چرخ تیز، چرخ چمنی، کباده، میل بازی و میل‌گیری سنگین، پیگیری می شود.

در پایان، ورزشکارانی که حد نصاب امتیازت لازم را از سوی کمیته داوران در مهارت های فردی کسب کنند می توانند در رشته کُشتی پهلوانی با یکدیگر رقابت کنند.

لهستان، استونی، ترکیه، قبرس، مجارستان، کره جنوبی، اوکراین، جمهوری آذربایجان، بنگلادش، هند، اندونزی، قزاقستان، تاجیکستان، ازبکستان، عراق، افغانستان، تانزانیا، اوگاندا، زیمباوه و کامرون کشورهایی هستند که در این مسابقات شرکت کننده دارند.

سومین دوره مسابقات جهانی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی که با حضور 100 ورزشکار از 21 کشور از امروز در بجنورد آغاز شد تا 22 ژانویه ادامه دارد.

 

تگ

کامنت