حمل 24, 1400 14:42 Asia/Kabul
  • ورود تیم والیبال بانوان مهاجر افغانستانی به مشهد + تصاویر
    ورود تیم والیبال بانوان مهاجر افغانستانی به مشهد + تصاویر

جمعی از دیپلمات‌های کنسولگری افغانستان در مشهد با حضور در فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی نژاد این شهر از تیم قهرمان والیبال بانوان مهاجر افغانستانی (آریانا) استقبال کردند.

به گزارش رادیودری، لایقه مروی مسئول امور فرهنگی کنسولگری افغانستان در مشهد به همراه چند تن از همکاران خود و شماری از مهاجران افغانستانی مقیم مشهد با حضور در فرودگاه شهید هاشمی نژاد این شهر با حضور در فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی نژاد از اعضای تیم والیبال بانوان مهاجر افغانستانی استقبال کردند.

تیم والیبال بانوان افغانستانی‌های مقیم ایران (آریانا) قهرمان پانزدهمین دور رقابت‌های قهرمانی والیبال بانوان افغانستان شد. در تیم آریانا ۶ مهاجر افغانستانی که در مشهد زندگی می‌کنند، حضور دارند.

قهرمانی این تیم با استقبال مقامات جمهوری اسلامی افغانستان و جمهوری اسلامی ایران روبرو شد.

علی باقری‌کنی، دبیر ستاد حقوق بشر ایران و معاون بین الملل قوه قضاییه، در صفحه شخصی خود در توییتر با اشاره به قهرمانی تیم والیبال بانوان مهاجر افغان مقیم ایران، نوشت: «از موفقیت و سربلندی بانوان "تیم والیبال آریانا" شادمان و خرسندیم؛ قامت برافراشتن این بانوان، نماد بارزی از توانمندی زنان افغانستانی است. ایران افتخار می‌کند که میزبان مهاجران و زمینه‌ساز رشد و شکوفایی آینده سازان همسایه شرقی، افغانستان باشد.»

 

 

تگ

مطالب مرتبط