ثور 13, 1400 07:26 Asia/Kabul
  • لیگ جهانی لیسبون؛ پایان کار تیم کاراته ایران با چهار مدال
    لیگ جهانی لیسبون؛ پایان کار تیم کاراته ایران با چهار مدال

تیم ملی کاراته ایران با کسب چهار مدال (یک طلا، یک نقره و ۲ برنز) به کار خود در لیگ جهانی لیسبون پایان داد.

به گزارش رادیودری، آخرین مرحله از رقابت‌های کسب سهمیه المپیک از طریق رنکینگ موسوم به لیگ جهانی کاراته وان از روز جمعه با حضور ۷۶۹ ورزشکار از ۸۷ کشور در لیسبون پرتغال آغاز شد و یکشنبه شب به پایان رسید.

تیم ایران در دو بخش کومیته و کاتای زنان و مردان در این رویداد مهم شرکت کرده است.

این مسابقات شب گذشته با برگزاری فینال بخش‌های مختلف به اتمام رسید و در وزن منهای ۷۵ کیلوگرم، «بهمن عسگری» کاراته‌کای المپیک ایران و دارنده مدال طلای جهان در فینال مقابل «لوئیجی بوسا» نماینده مطرح ایتالیا با حساب سه بر صفر شکست خورد و به مدال نقره اکتفا کرد.

در وزن منهای ۸۴ کیلوگرم، «ذبیح‌الله پورشیب» کاپیتان تیم ایران که در تلاش برای کسب سهمیه المپیک است باید برابر «ریتارو آراگا» ملی‌پوش مطرح ژاپنی قرار می‌گرفت که نماینده ژاپن به دلیل مصدومیت حاضر نشد تا پورشیب برنده شده و مدال طلا را از آن خود کند.

پیش از این، «حمیده عباسعلی» و «سجاد گنج‌زاده» به مدال برنز رسیدند و «سارا بهمنیار» و «رزیتا علیپور» با شکست در دیدار رده‌بندی از رسیدن به مدال بازماندند.

برای تیم ایران تاکنون، بهمن عسگری، حمیده عباسعلی و سارا بهمنیار موفق به کسب سهمیه المپیک توکیو شدند.

از بین «ذبیح ‌الله پورشیب» و «سجاد گنج‌زاده» نیز پس از اعلام رنکینگ جدید از سوی فدراسیون جهانی، یک نفر جواز حضور در المپیک توکیو را به دست می‌آورد.

سپس یک مسابقه در پاریس برگزار خواهد شد تا تکلیف سهمیه‌های باقی مانده مشخص شود.

تیم ایران می‌تواند در اوزان منهای ۶۷ مردان، منهای ۶۱ زنان و همچنین کاتای انفرادی در مسابقات پاریس نماینده داشته باشد.

کلیدواژه