جوزا 09, 1400 11:48 Asia/Kabul
  • امضاء یادداشت تفاهم میان روسای کمیته ملی المپیک ایران و افغانستان
    امضاء یادداشت تفاهم میان روسای کمیته ملی المپیک ایران و افغانستان

توسعه همکاری های ورزشی میان ایران و افغانستان با امضای یادداشت تفاهم و همکاری میان روئسای کمیته ملی المپیک دو کشور محقق شد.

به گزارش رادیو دری به نقل از ایرنا، «سیدرضا صالحی‌امیری» امروز (یکشنبه) در دیدار با همتای افغانستانی خود در محل کمیته ملی المپیک اظهار داشت: از مدت‌ها قبل علاقمند بودیم با افغانستان کشور دوست و برادر همکاری مشترک ورزشی داشته باشیم.

وی افزود: کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان ایران برای هرگونه همکاری ورزشی با افغانستان اعلام آمادگی می‌کنند. توسعه و تداوم فعال در روابط ورزشی بین ۲ کشور، تبادل مربی و آموزش، سه جنبه مختلفی است که این همکاری می‌تواند داشته باشد.

صالحی‌امیری گفت: در کسب کرسی‌های بین‌المللی، تقویت روابط برای ما مهم است.

«حفیظ‌الله ولی‌رحمی» رییس کمیته ملی المپیک و وزیر ورزش افغانستان نیز در این دیدار افزود: علاقه زیادی به همکاری ورزشی با ایران داریم که کرونا این دیدار را به تاخیر انداخت. ورزش افغانستان مشکلات خاص خود را دارد که تمایل داریم در همکاری ورزشی با ایران این ضعف را برطرف کنیم. این سفر دستاورد بزرگی برای افغانستان است.

صالحی امیری در پایان دیدار خطاب به همتای افغانی خود گفت: نهادهای ورزشی ایران آمادگی برگزاری المپیاد ورزشی با حضور تیم‌ها را در ایران دارند و حتی این آمادگی را داریم تا در کابل هم برگزار شود و در این زمینه کمیته‌ای برای برگزاری این رویداد تشکیل شود و انگیزه انتقال تجربه و نمایش دوستی بین دو کشور است.

رییس کمیته ملی المپیک افغانستان هم از پیشنهاد صالحی امیری استقبال کرد.

در پایان این جلسه دو طرف یادداشت تفاهم و همکاری امضا کردند همچنین قرار است رئیس کمیته ملی المپیک و هیئت همراه با حضور در میان روسای فدراسیون های المپیکی ایران با آنها گفتگو و تبادل نظر کنند.

رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک افغانستان روز یکشنبه از موزه ملی ورزش ایران دیدن کردند.

 

کلیدواژه