سرطان 22, 1400 18:32 Asia/Kabul
  • برگزاری مراسم جابجایی پرچم بین پرچمداران ایران در المپیک \
    برگزاری مراسم جابجایی پرچم بین پرچمداران ایران در المپیک \" ریو \" و توکیو

با حضور رئیس کمیته ملی المپیک ایران در باغ موزه دفاع مقدس، مراسم جابجایی پرچم بین پرچمدار المپیک ریو دوژانیرو 2016 و توکیو 2020 برگزار شد.

به گزارش رادیو دری، سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک ایران امروز سه شنبه به همراه زهرا نعمتی قهرمان تیر و کمان جهان و پارالمپیک در محوطه پرچم ملی باغ موزه دفاع مقدس، پرچم ایران  را به صمد نیکخواه بهرامی پرچمدار کاروان اعزامی ایران به المپیک 2020 توکیو تحویل دادند.

در این مراسم، رئیس کمیته ملی المپیک ایران ضمن ادای احترام به شهدای 8 سال دفاع مقدس و با آرزوی موفقیت و حضوری جوانمردانه برای تک تک ورزشکاران اعزامی ایران، این پرچم را تقدیم پرچمدار کاروان ورزشی اعزامی ایران  کرد. 

صالحی امیری در بخشی از این مراسم گفت: هدف از انتخاب این مکان ادای احترام به پرچمداران همیشه زنده جمهوری اسلامی ایران یعنی شهدای گلگون کفن 8 سال دفاع مقدس بود تا در سایه بلندترین پرچم ایران اسلامی نماینده ورزشکاران بعنوان پرچمدار این مسئولیت بزرگ و خطیر را بر عهده بگیرد. 

رئیس کمیته ملی المپیک ایران افزود: امیدوارم کاروان پارالمپیک ایران نیز حضوری موفق را در توکیو 2020 تجربه کند. 

هانیه رستمیان ملی پوش رشته تیراندازی ایران، نیز بعد از توصیه کمیته بین المللی المپیک برای داشتن دو پرچمدار آقا و خانم برای هر کاروان، از سوی ستاد عالی به عنوان پرچمدار خانم ایران  انتخاب شد که در مراسم رژه آئین افتتاحیه بازیهای المپیک 2020 توکیو در کنار نیکخواه بهرامی و در راس کاروان حضور خواهد داشت.

افتتاح دهکده ورزشکاران المپیک توکیو

کلیدواژه