میزان 26, 1400 19:35 Asia/Kabul
  • فدراسیون کریکت افغانستان خواهان حمایت شورای بین المللی شد
    فدراسیون کریکت افغانستان خواهان حمایت شورای بین المللی شد

رویترز گزارش کرد که فدراسیون کریکت افغانستان در آستانه نشست مهم که در آن سرنوشت بازی‌ در یک کشور آسیایی جنوبی تعیین می‌گردد خواستار حمایت کامل اعضای شورای بین المللی کریکت شده است.

به گزارش رادیودری، قبل از این استرالیا هشدار داده بود که اگر حکومت جدید افغانستان به زنان اجازه بازی کریکت را ندهد بازی کریکت آن کشور با افغانستان را نیز لغو خواهد کرد.

شورای بین المللی کریکت تاکنون درباره چگونگی عضویت کامل افغانستان در این شورا چیزی نگفته و قرار است در نشست آینده در این باره گفت‌وگو کند.

عزیزالله فضلی، رییس فدراسیون کریکت افغانستان در این باره گفت: ”فدراسیون کریکت افغانستان متعهد است که به کار خود برای پیشرفت کریکت در این کشور ادامه بدهد و آرزوی حمایت شورای بین المللی کریکت را می‌کند.

”فضلی قبل از این گفته بود که کرکت بورد کشور برای ادامه بازی‌های زنان آماده است و منتظر رهنمایی طالبان است.

فضلی گفته بود که با مسوولان فدراسیون کریکت استرالیا در حاشیه بازی‌های جام جهانی ۲۰ آوره درباره ادامه بازی‌های برنامه‌ریزی شده با افغانستان گفت‌وگو می‌کند.

فضلی افزود: ”ما درباره بازی‌های آزمایشی با اداره کریکت استرالیا در تماس هستیم و در آینده نزدیک با مقام‌های کریکت استرالیا درباره دوستی دو تیم دیدار و گفت‌وگو خواهیم کرد.»

این گزارش افزوده که تیم ملی تحت رهبری محمد نبی، به بازی‌های خود ادامه خواهند داد.

فضلی در این باره گفت: ”تیم ملی کریکت افغانستان آماده است تا در بازی‌های جام جهانی ۲۰ آوره بازی کنند.»

رئیس شورای کریکت: طالبان مشکلی با ورزش زنان ندارند

کلیدواژه