حوت 18, 1400 08:51 Asia/Kabul
  • حذف روسیه از جام جهانی 2022 قطر
    حذف روسیه از جام جهانی 2022 قطر

فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) به طور رسمی اعلام کرد، دیدار تیم ملی فوتبال روسیه مقابل لهستان در پلی‌آف جام جهانی برگزار نخواهد شد و لهستان به فینال این مرحله صعود می‌کند.

به گزارش رادیو دری، پیرو تصمیم مشترک اتخاذ شده در 28 فوریه / 9 حوت با یوفا مبنی بر تعلیق تیم‌های روسیه از حضور در رقابت‌های تحت پوشش فیفا و یوفا، کمیته سازماندهی فیفا به این نتیجه رسید که لهستان از شرکت در دیدار پلی‌آف مقابل روسیه معاف شود و برای رسیدن به قطر، منتظر برنده دیدار تیم‌های سوئد و جمهوری چک خواهد ماند.

در پی تحرکات اخیر غرب در نزدیکی مرز روسیه، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری این کشور24 فوریه / 5 حوت در پاسخ به درخواست کمک نظامی سران جمهوری های دونتسک ولوهانسک در شرق اوکراین، دستور عملیات ویژه نظامی در منطقه دونباس را صادر کرد. بعد از آن، جنگنده‌ها، توپخانه‌ و سامانه‌های موشکی روسیه، مواضع نظامی اوکراین را هدف قرار دادند.

روسیه اعلام کرده است، عملیات این کشور در اوکراین به منزله آغاز جنگ نیست؛ بلکه اقدامی برای جلوگیری از یک جنگ در گستره جهانی است.

همزمان با ادامه آتش جنگ در اوکراین، سیل واکنش‌های جهانی به این رویداد همچنان ادامه دارد و فشارهای دیپلماتیک و تهدیدها و تحریم‌های بین المللی علیه روسیه در حال افزایش است.

 

 

کلیدواژه