ثور 18, 1401 11:11 Asia/Kabul
  • ترکیب تیم ملی تکواندوی افغانستان در رقابت‌های آسیایی مشخص شد
    ترکیب تیم ملی تکواندوی افغانستان در رقابت‌های آسیایی مشخص شد

یک مقام فدارسیون تکواندوی افغانستان گفت: 5 نماینده افغانستان برای شرکت در رقابت‌های آسیایی از طریق مسابقه بین شرکت کنندگان برگزیده شدند.

به گزارش رادیودری «وحیدالله بیات» مسئوول برگزاری مسابقات فدراسیون تکواندوی افغانستان در مصاحبه با رسانه ها گفت: در این رقابت‌ها حدود ۵۰ تن از ورزشکاران این رشته که اکثرا عضو تیم ملی تکواندو و دارننده مدال طلا بودند نیز در این رقابت‌ها شرکت داشتند.

وی افزود در این مسابقات یک تیم قدرت‌مند از مهاجرین افغانستان که در ایران تمرین می‌کنند نیز حضور داشتند که با نمایش قدرتمند نتایح بسیار خوبی را کسب کردند.

بیات گفت که در این رقابت‌ها ورزشکاران در پنج وزن المپیکی باهم رقابت کردند که در نتیجه 5 تکواندو کار برای رقابت در رقابت‌های آسیا انتخاب شدند.

وی گفت: فدراسیون ملی تکواندوی افغانستان آمادگی‌های لازم برای حضور در این رقابت‌هارا دارد واما امیدواریم طالبان به عنوان مسئولین فعلی کشور بودجه لازم برای ادامه تمرینات مشترک و سفر ورزشکاران را فراهم سازد. 

محسن رضایی در وزن اول (۵۸ـ) کیلوگرم، حکمت‌الله زین در وزن دوم(۶۳ـ) کیلوگرم،‌ حسین لطفی در وزن سوم(۶۸ـ) کیلوگرم، رامش حسینی در وزن منفی ۸۰ کیلوگرم و علی اکبر امیری در وزن مثبت ۸۰ کیلو گرم توانستند جواز حضور در این مسابقات را بدست بیاورند. 

بیات ادامه داد: از میان تنها سه چهره برتر محسن رضایی، حسین لطفی و علی اکبر امیری از چهره‌های خوب تکواندوی افغانستان از میان مهاجرین است که در ایران به تمرینات پرداخته و توانستند به رقابت‌های آسیا نماینده کشور خود باشند.

رقابت‌های قهرمانی آسیا قرار است به زودی به میزبانی کشور چین‌تایپه برگزار شود که در آن از هر کشور پنج نفر نمایندگی خواهد کرد. 

کلیدواژه