اسد 05, 1401 19:47 Asia/Kabul
  • تیم منتخب مهاجرین افغانستای با نتیجه یک بر صفر امیدهای استقلال تهران را بردند
    تیم منتخب مهاجرین افغانستای با نتیجه یک بر صفر امیدهای استقلال تهران را بردند

تیم منتخب فوتبال مهاجرین افغانستانی در یک دیدار دوستانه در ورزشگاه امام رضا (ع) در شهر تهران در برابر «امیدهای استقلال» ایران پیروز شد.

به گزارش رادیو دری، این دیدار روز چهارشنبه 5 اسد/مرداد برگزار شد و تیم مهاجرین افغانستانی با نتیجه یک بر صفر، امیدهای استقلال تهران را شکست داد.

تک گل این دیدار را سجاد جان‌محمدی با پاس گل حسین رسولی در دقیقه 15 بازی به ثمر رساند.

تیم مهاجرین افغانستانی به تازگی برای راهیابی به تیم ملی فوتبال افغانستان، از سراسر جمهوری اسلامی ایران انتخاب شده اند.

نجیب الله اکبری سرپرست تیم منتخب مهاجرین از توانایی جسمانی و مهارت های اعضای این تیم اطمینان داده گفت: «بازیکنان این تیم با تلاش‌های مربیان از سراسر جمهوری اسلامی ایران انتخاب شدند و هر کدام از بازیکنان این تیم که به تیم های ملی افغانستان راه پیدا کنند، برای تمام مهاجرین مقیم ایران باعث افتخار خواهند بود.»

علی پهلوان‌زاده مدیرمسئول تیم منتخب فوتبال مهاجرین، پیروزی در برابر تیم امیدهای استقلال را اثرگذار خوانده و با بیان این‌که این دیدارها تا هنگام سفر اعضای برگزیده به کابل ادامه خواهد داشت، افزود که روز جمعه پیش رو (7 مرداد/اسد) نیز قرار است این تیم با تیم امیدهای پرسپولیس بازی کند.

در همین حال حسین صدر محمدی سرمربی تیم ملی امیدهای استقلال تهران نیز پیروزی را به بازیکنان، مربیان و دست اندرکاران تیم منتخب مهاجرین تبریک گفت و تیم مهاجرین افغانستانی را یک تیم جوان و با انگیزه ارزیابی کرد.

گفتنی است که به دنبال فراخوان نمایندگی فدراسیون فوتبال با همکاری نمایندگی کمیته ملی المپیک و ریاست تربیت‌بدنی افغانستان در ایران جهت جذب نوجوانان و جوانان مهاجر در «تیم منتخب فوتبال مهاجرین»، حدود ۲۸۰ جوان و نوجوان فوتبالیست زیر ۲۳ سال از سراسر ایران ثبت‌نام کردند که از این میان، بعد از چندین مرحله تمرینات آزمایشی در تهران ۲۳ نفر برای اشتراک در این تیم برگزیده شدند.

قرار است تیم منتخب مهاجرین در ۲۲ اسد سال جاری به کابل اعزام شوند و بعد از چندین بازی دوستانه با تیم‌های ملی 17، 19 و 23 سال، بازیکنان برتر این تیم در «تیم ملی فوتبال افغانستان» جذب شوند.

انتخاب اعضای «تیم منتخب فوتبال مهاجرین» در ایران