سنبله 05, 1401 17:58 Asia/Kabul
  • قهرمانی تیم دختران و پسران ایران در مسابقات تکواندو قهرمانی نوجوانان آسیا
    قهرمانی تیم دختران و پسران ایران در مسابقات تکواندو قهرمانی نوجوانان آسیا

تیم تکواندو نوجوانان ایران، در ۲ گروه دختران و پسران عنوان قهرمانی رقابت‌های تکواندو قهرمانی نوجوانان آسیا را به خود اختصاص داد.

یازدهمین دوره رقابت های تکواندو قهرمانی نوجوانان آسیا، که از دیروز ( جمعه )  با حضور ۲۸۵ تکواندوکار از ۲۸ کشور به میزبانی ویتنام در شهر «هوشی مینه» آغاز شده بود،  امروز ( شنبه) با قهرمانی تیم ایران  در هر ۲ گروه دختران و پسران به پایان رسید.

به گزارش رادیو دری، تیم تکواندو نوجوانان دختران و پسران ایران  در مجموع با کسب ۱۱ مدال طلا، ۲ نقره و ۲ برنز عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را از آن خود کردند.

تیم ملی ایران در این دوره از مسابقات با ۱۸ تکواندوکار حضور پیدا کرد که ابوالفضل زندی، متین رضایی، رضا کلهر، ابوالفضل عباسی،  امیر حسین ملکی،  سوگند شیری،  مبینا نعمت زاده، پونه جعفر صالحی، فرشته فتحی، ساغر مرادی و الهام حقیقی صاحب  مدال ارزشمند طلا شدند، امیررضا قربانی و آرش وزیری دوست ۲ مدال نقره،  یاسین ولی زاده  و محمدامین کارساز هم ۲ مدال برنز برای تیم ایران کسب کردند.

در گروه پسران ایران،  با کسب ۵ نشان طلا، ۲ نقره و ۲ برنز بالاتر از تیم‌های کره جنوبی و چین به مقام اول رسید.

در گروه دختران،  نیز دختران ایرانی با ۶ مدال طلا قهرمان؛ تیم های چین و کره جنوبی نیز دوم و سوم شدند.  

همچنین با اعلام مسئولان برگزاری مسابقات، راضیه آقاجانپور سرمربی گروه دختران و وحید عبداللهی سرمربی گروه پسران تیم ملی نوجوانان عنوان برترین مربی را به دست آوردند.

امیرحسین ملکی نماینده ایران، که در این رویداد مدال ارزشمند طلا را بر گردن انداخت، نیز به عنوان فنی ترین بازیکن انتخاب شد.

دختران تکواندو ایران قهرمان جهان شدند

کلیدواژه