دلو 06, 1397 09:58 Asia/Kabul
  • وداع مدافع عنوان قهرمانی از جام ملت ها؛ امارات به نیمه نهایی راه یافت

تیم ملی فوتبال امارات میزبان جام ملت های آسیا با برتری یک بر صفر مقابل استرالیا به مرحله نیمه نهایی راه یافت و مدافع عنوان قهرمانی را به خانه بازگرداند.

در آخرین دیدار از مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا، امارات میزبان این مسابقات در ورزشگاه «هزاع بن زاید» شهر العین به مصاف استرالیا مدافع عنوان قهرمانی رفت و این دیدار را با تک گل «علی مبخوت» به سود خود خاتمه داد و راهی نیمه نهایی شد.بازی با سرعت بالایی از سوی بازیکنان هر 2 تیم آغاز شد و اماراتی ها بر خلاف دیدارهای قبلی با شجاعت بیشتری حملات را طراحی می کردند.

نخستین فرصت گلزنی در دقیقه بیستم ایجاد شد و «اسماعیل الحمادی» با حرکتی انفرادی خود را به محوطه جریمه حریف رساند که ضربه او را «متئو رایان» درواز بان استرالیا به خوبی دفع کرد.

استرالیا که شکل تیمی بهتری نسبت به میزبان داشت با حرکات ترکیبی از جناحین، ایجاد فرصت می کرد تا بازیکنان حریف مجبور به عقب نشینی شوند.

شاگردان «گراهام آرنولد» چند فرصت نسبی هم به دست آوردند که با بی دقتی مهاجمان و واکنش های مناسب دروازه بان امارات رو به رو شد تا در نهایت نیمه نخست، گلی نداشنه باشد.

استرالیا در نیمه دوم هم برتری نسبی بر روند کار داشت و در دقیقه 62 با ضربه «جیانو» به گل رسید که کمک داور، گل را به دلیل آفساید بودن، نپذیرفت تا همچنان بازی صفر بر صفر دنبال شود.

در دقیقه 68 اشتباه عجیب مدافع استرالیا توپ را به «علی مبخوت» مهاجم باتجربه امارات رساند تا او به راحتی گل نخست را به ثمر رسانده و ورزشگاه را غرق در شادی کند.

در ادامه تلاش بازیکنان استرالیا برای جبران نتیجه ای نداشت و اماراتی ها با دوندگی بالا و تلاش مضاعف از اندوخته خود محافظت کردند و به برتری یک بر صفر رسیدند.

با این اوصاف امارات روز سه شنبه در مرحله نیمه نهایی به مصاف قطری می رود که امروز موفق شد با یک گل برابر کره جنوبی به پیروزی دست یابد.در دیگر دیدار مرحله نیمه نهایی، روز شنبه تیم ملی فوتبال ایران با ژاپن رو به رو خواهد شد.

کلیدواژه