دلو 06, 1397 10:05 Asia/Kabul
  • رسانه های چین : آزمون شیرازه تیم فوتبال چین را از هم پاشید

رسانه های چین سرعت بالا و هوش سرشار فوتبالی سردار آزمون و توپ ربایی وی در دیدار تیم های ملی فوتبال دو کشور را باعث باخت سنگین تیم چین در برابر تیم مقتدر کشورمان دانستند.

روزنامه ورزش چین روز شنبه در مطلبی نوشت سردار آزمون با شروع بسیار سریع از پشت دفاع آخر چین و یک توپ ربایی حرفه ای و پاس به طارمی، هم تیمی خود را در موقعیت عالی گلزنی قرار داد و گل او وضعیت را برای چین دشوار تر کرد.

این روزنامه بازی ایران در برابر تیم ملی فوتبال چین در روز پنجشنبه را ستود و افزود که سردار آزمون با موقعیت های عالی که ایجاد کرد و با گلی زد ، شیرازه تیم چین را از هم پاشید.تارنمای یی سی چین دیگر رسانه مطرح این کشور هم نوشت: ایران که در سه دوره قبلی جام ملت های آسیا به نیمه نهایی نرسیده بود به لطف سردار آزمون بازیکن باهوش خود توانست به این دوران ناکامی پایان دهد و تیم ملی فوتبال چین را سه بر صفر از پیش رو بردارد.

این گزارش ادامه می دهد آزمون از همان ابتدای کار خطرناک نشان داد او در دقیقه 1 می رفت با ضربه سر خود دروازه چین را باز کند که 'جانگ جی' مدافع 38 ساله و با تجربه چین این فرصت را از او دریغ کرد.

با این وصف یی سی می نویسد که 'فنگ شیایو تینگ' مدافع این کشور در دقیقه 18 بازی از آزمون غافل شد و این بازیکن فوق العاده تیم ملی فوتبال ایران با توپ ربایی هوشمندانه و زیبا و یک پاس عالی مهدی طارمی را صاحب توپ کرد و او هم با یک بغل پای ساده کار را تمام کرد.

خبرگزاری شینهوا رسانه رسمی چین هم گزارش کرده است: ما داشتیم تلاش می کردیم با مربی گری مارچلو لیپی به بازی برگردیم و دقیقه 28 دو تعویض انجام شد اما در همین اثنا بود که آزمون دفاع آخر تیم ملی فوتبال چین را از پیش رو برداشت و توانست 'جان یونلین' دروازه بان را جا بگذارد و گل دوم را به ثمر برساند و همه نقشه های تیم و سرمربی را به هم بریزد.این گزارش افزوده است که تیم ملی فوتبال چین در دقایق پایانی دیگر کاملا امیدش را از دست داده بود و در پریشانی بسر می برد و فشار شکست را بیش از قبل احساس می کرد که انصاری فرد مهاجم تازه وارد ایران تیر خلاص را به تیم ملی فوتبال زد و همه نقشه ها را نقش بر آب کرد و حالا ایران قدرت فوتبال آسیا می رود تا روز دوشنبه دربرابر تیم ملی فوتبال ژاپن قرار گیرد.فدراسیون فوتبال چین با اشاره به اینکه قرارداد لیپی سرمربی مطرح این تیم که از سال 2016 امضا شده بود و پس از این بازی ها خاتمه یافته است، می افزاید: او در شرایطی با تیم چین وداع می کند که پیشرفت های زیادی کسب کرد و توانست روحیه جنگندگی را به بازیکنان این تیم تزریق کند.

چتیم ملی فوتبال چین پنجشنبه شب در مصاف با تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت های آسیا با نتیجه سه بر سفر بازی را واگذار کرد.

کلیدواژه