حوت 18, 1397 18:26 Asia/Kabul
  • پیروزی تیم ملی کریکت افغانستان بر تیم کریکت ایرلند

تیم ملی کریکت افغانستان شام دیروز بر تیم کریکت ایرلند در چهارمین بازی رقابت‌های یک روزه در ورزشگاه جهانی راجیوگاندی در شهر دهرادون هند با تفاوت 109 دوش پیروز شد.

به گزارش آوا، تیم کریکت افغانستان در نتیجۀ از دست دادن همه بازیکنان اش در ۴۹،۱ آور ۲۲۳ دوش بدست آورد و به تیم مقابل ۲۲۴ هدف تعیین کرد، اما تیم ایرلند تنها ۱۱۴ دوش انجام داد و نتوانست بیشتر در برابر بازیکنان افغانستان مقاومت کند.
نخست به نمایند‌گی افغانستان حضرت‌الله زازی و نورعلی زدران به‌خاطر توپزنی وارد میدان شدند، حضرت الله زازی پس از کسب ۱۴دوش از سوی مک براین از میدان خارج شد.
سپس اصغر افغان کپیتان تیم ملی افغانستان و رحمت شاه وارد میدان شدند. میان لیت بازیکنان بازی ادامه یافت، اما رحمت شاه پس از گرفتن ۱۵دوش در آور ۱۰،۵ از میدان بیرون شد. 
پس از رحمت شاه، اکرام علی‌خیل بازیکن دیگر افغان نیز که نو وارد میدان شده بود، پس از گرفتن یک دوش از میدان بیرون شد. 
گلبدین نایب نیز بعد از کسب یک دوش از سوی کامیرون توپ انداز ايرلند از میدان خارج شد، به همین ترتیب توپزنی نجیب‌الله زدران نیز زیاد ادامه نکرد و پس از به‌دست آوردن ۱۰دوش به توپ کامیرون از سوی خود کامیرون کیچ یا توپ وی در هوا گرفته شد.
محمدنبی که پس از نجیب‌‎الله زدران وارد میدان شده بود، با اصغر افغان در بخش توپزنی مشارکت دوامدار کرد که این مشارکت تا آور ۳۲،۲ ادامه یافت و اصغر افغان در این بازی نیز پنجاه دوشه خود را انجام داد که با این کار این پنجاه دوشه دوم اصغر افغان در سلسله مسابقات یک روزه جام بانک اسلامی افغانستان، است. 
در نتیجه اصغر افغان نیز در آور ۳۲،۲ بعد از ۵۴ دوش از میدان بیرون شد. سپس، راشدخان به میدان آمد و مشارکت اش را با محمدنبی آغاز کرد. 
مشارکت میان راشد و نبی خوب دوام آورد و نبی در آور ۴۶،۳ پس از گرفتن ۶۴ دوش از میدان بیرون شد. 
بعد از آن آفتاب عالم به میدان وارد شد، اما کدام دوش را به نفع تیم افغانستان انجام نداد و ویکت خود را به صفر از دست داد که بعد از وی مجیب الرحمن به میدان آمد و یکجا با راشدخان به بازی خود پرداخت.
بازیکنان تیم ملی کریکت کشور در ۴۹،۱ آور ۲۲۴ دوش را به تیم ایرلند هدف تعیین کردند. 
در بخش توپزنی، پاول سترلنگ و ویلیم پورترفیلد کپیتان تیم ایرلند وارد میدان شدند، اما هر دوی آنان پی در پی از سوی توپ اندازان افغانستان از میدان خارج شدند که ویکت پورترفیلد از سوی آفتاب عالم و سترلنگ از سوی مجیب الرحمن گرفته شد.
همچنان بلبایرنی بازیکن دیگر ایرلند که تازه وارد میدان شده بود، بعد از کسب هیچ دوش از سوی مجیب الرحمن از میدان خارج شد.
هنوز که توپ اول آور ۲۰ جریان داشت، سیمی سینگ بازیکن دیگر آیرلند از سوی راشدخان از میدان خارج شد و توپ اخیر آور ۲۶ بوده که گلبدین نایب نیز یک ویکت تیم آيرلند را گرفت و داکریل را از میدان خارج کرد.
تیم ایرلند در اخیر پی در پی ویکتهای بازیکنان خود را از دست داد که در اخیر بازی را به تفاوت ۱۰۹ دوش به تیم افغانستان واگذار کرد.
از جمله توپ اندازان افغانستان آفتاب عالم چهار، مجیب الرحمن و راشدخان هر کدام دو-دو و محمد نبی و گلبدین نایب یک-یک ویکت را گرفتند و در اخیر راشدخان به حیث بازیکن برتر بازی امروزی شناخته شد.

یادآوری می کنیم، که پیش از این نیز تیم کریکت افغانستان در سه بازی ۲۰ اوره تیم کریکت ایرلند را شکست داده بود. 

کلیدواژه