حوت 26, 1397 10:25 Asia/Kabul
  • آغاز نهمین دور از رقابت‌های تیم ملی تکواندو با حضور 250 ورزشکار در کابل

نهمین دور رقابت‌های قهرمانی تکواندوکاران با حضور 250 ورزشکار از 28 ولایت کشور به شمول تیم‌های ورزشی مهاجرین افغان مقیم ایران و پاکستان در کابل برگزار شد.

ه گزارش خبرگزاری آوا، این ورزشکاران در هشت کلاس وزنی برای شش روز به هدف کسب عضویت تیم ملی تکواندو کشور با هم رقابت می کنند.

نجیب الله سکندر رئیس فدراسیون تکواندو در این مراسم با اشاره به فعالیت ها و دستآوردهای فدراسیون تکواندو از رهبری ریاست تربیت بدنی و ورزش خواسته است که در قسمت تهیه امکانات و سهولت‌ برای فدراسیون ها، عدالت را درنظر بگیرد.

رئیس فدراسیون تکواندو می‎گوید؛ باید امکانات با درنظرداشت توانایی ها و ظرفیت های هر فدراسیون در اختیار شان قرار داده شود.

از جانب دیگر حفیظ الله ولی رحیمی رئیس کمیته ملی المپیک، حضور و اشتراک ورزشکاران مرکز، ولایات و مهاجرین افغان مقیم ایران و پاکستان را برای رشد و انکشاف ورزش تکواندو و ایجاد تیم ملی قوی برای کسب نتایج بهتر و قهرمانی های بیشتر از رقابت‌های خارجی موثر و با ارزش خواند.

رئیس کمیته ملی المپیک وعده سپرد که در سال 1398 برنامه های خوبی برای عرضه خدمات بهتر برای ورزشکاران روی دست دارند. همچنان سفیر کوریای جنوبی از همکاری های بیشتر کشورش برای حمایت، رشد و انکشاف تکواندوکاران کشور خبر داد و گفت: مردم کوریا نه تنها در بخش ورزش بلکه در سایر عرصه ها به ویژه در امر آموزش و پرورش جوانان به خاطر بازسازی و شگوفایی، دوست و همکار افغانستان بوده و است.

فدراسیون تکواندو به پاس همکاری های ریاست تربیت بدنی و کمیته ملی المپیک و سفارت کوریا، لوح سپاس را به آقای رحیمی رئیس کمیته ملی المپیک و سفیر کوریا نیز اهداء کرد.

براساس معلومات مسؤلان فدراسیون تکواندو پس از ختم رقابت‎های انتخابی تیم ملی، دومین دوررقابت‌های انتخابی دانشجویان دانشگاه های کشور نیز برگزار می‎شود.

کلیدواژه