31 سنبله 1398, 18:43 کابل
  • کشتی قهرمانی جهان/ برق طلا در کاروان ایران درخشید؛ یزدانی قهرمان شد

نماینده وزن 86 کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد ایران در مسابقات قهرمانی جهان موفق به کسب مدال طلا شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از قزاقستان، مسابقات فینال و رده بندی چهار وزن سوم و پایانی رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان و گزینشی المپیک از عصر امروز در سالن باریس شهر نورسلطان قزاقستان  آغاز شده است که حسن یزدانی نماینده وزن 86 کیلوگرم ایران با پیروزی در دیدار فینال به مدال طلا دست یافت.

در وزن 86 کیلوگرم که 43 نفر حضور داشند، حسن یزدانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر جیمی اسپینال، نایب قهرمان المپیک لندن از پورتوریکو را شکست داد. وی در دور سوم نیز با نتیجه 9 بر 2 (ضربه فنی) استفان ورب، دارنده مدال برنز 2013 جهان از مجارستان را مغلوب کرد. یزدانی در این مرحله در 97 ثانیه با نتیجه 4 بر 2 و با ضربه فنی از سد آرتور نایفونوف، قهرمان اروپا از روسیه گذشت و ضمن کسب سهمیه المپیک گام به نیمه نهایی گذاشت. یزدانی برای حضور در فینال به مصاف ناظم امینه از سن مارینو رفت و در یک دقیقه و 53 ثانیه وی را با امتیاز عالی 11 بر صفر شکست داد و با شایستگی به فینال رسید.

دیپاک پونیا حریف یزدانی در فینال بود که به دلیل مصدومیت حاضر به کشتی گرفتن نشد تا دست یزدانی به عنوان قهرمان این وزن بالا برود.

تگ

کامنت