• دمنوش هایی برای درمان بیماری های عصبی

  دمنوش هایی برای درمان بیماری های عصبی

  قوس 04, 1398 09:35

  ناراحتی اعصاب، اضطراب و استرس بیماری های شایع امروزه در جامعه هستند. داروهای شیمیایی موجود در بازار برای کمک به این مشکل اکثرا عوارض جانبی و ایجاد وابستگی همراه هستند، به همین دلیل طب سنتی در زمینه کاهش و یا حتی درمان این بیماری ها جایگاه ویژه ای دارد.

 • سرماخورده‌ها بخوانند

  سرماخورده‌ها بخوانند

  عقرب 11, 1398 19:11

  پاییز از راه رسیده و خزان برگ‌ها نوید بادهای سرد و روزهای همراه با برف و باران را می‌دهد. این روزها اگر مراقب نباشید در دام تزویرهای یک بام و دو‌هوای پاییزی قرار می‌گیرید و سرماخوردگی مهمان تنتان می‌شود؛ بیماری‌ای که با آبریزش بینی و عطسه و سرفه همراه است و تن شما را نیازمند طبیبان می‌کند.

 • "سرماخوردگی" را با این معجون خوشمزه درمان کنید!

  عقرب 01, 1398 09:35

  برای درمان سرماخوردگی در طب سنتی، انواع و اقسام جوشانده‌ها و دمنوش‌ها وجود دارد و اقدامات موثری مختلفی مانند بادکش کردن گرم ناحیه کتف و ... اما در ادامه نحوه تهیه یک معجون شفابخش ساده برای درمان سرماخوردگی را آورده‌ایم.

 • معجزه با چاشنی تمر هندی

  معجزه با چاشنی تمر هندی

  میزان 24, 1398 10:44

  مصرف این میوه پس از صرف غذا به هضم و جذب مواد غذایی کمک کرده و رگه‌های فیبری یا آوندهای چوبی آن ملین بوده و رفع کننده یبوست و التیام دهنده همورویید (بواسیر) است.

 • لیپوم یا غده های چربی زیر پوست چیست؟

  لیپوم یا غده های چربی زیر پوست چیست؟

  میزان 17, 1398 13:34

  آیا تاکنون توده ای خمیری در زیر پوستتان که به راحتی حرکت می‌کند را مشاهده کرده ‌اید؟ اگر پاسخ شما بلی است، باید بدانید که احتمالاً به لیپوم دچار شده اید.

 • شایع‌ترین علایم سکته حاد قلبی

  شایع‌ترین علایم سکته حاد قلبی

  میزان 16, 1398 11:03

  شایع‌ترین علامت سکته حاد قلبی، احساس درد شدید در قفسه سینه است، این درد اغلب به گونه‌ای است که بیمار تا به حال آن را تجربه نکرده است.

 • کبد چرب از علائم و درمان‌‎های خانگی

  کبد چرب از علائم و درمان‌‎های خانگی

  میزان 13, 1398 09:49

  کبد چرب معمولا هیچ نشانه قابل توجه و مشخصی ندارد. اما ممکن است فرد احساس خستگی کند یا ناراحتی‌های مبهمی در شکم داشته باشد. البته این امکان وجود دارد که کبد کمی بزرگ شده باشد و پزشک در این شرایط می‌تواند با انجام معاینه فیزیکی آن را تشخیص دهد.

 • کمبود کدام ویتامین اعصاب را ضعیف می کند؟

  کمبود کدام ویتامین اعصاب را ضعیف می کند؟

  میزان 10, 1398 16:32

  کمبود ویتامین ها موجب ایجاد اختلالات روانی و تضعیف سیستم عصبی می شوند که در این مقاله به معرفی ۸ مورد از بهترین و مهم ترین آنها میپردازیم.

 • پوست شاداب با سالم سازی کبد

  پوست شاداب با سالم سازی کبد

  میزان 09, 1398 12:56

  کبد هر فرد می‌تواند ویژگی‌های پوستی او را مشخص کند. کبد سالم مانع از بروز آکنه یا جوش در فرد می‌شود و همچنین چربی پوست را به طور کامل کنترل می‌کند.

 • ۴ نوشیدنی پُرطرفدار که چربی‌ شکم را آتش می‌زند!

  ۴ نوشیدنی پُرطرفدار که چربی‌ شکم را آتش می‌زند!

  میزان 09, 1398 10:54

  در این مطلب نوشیدنی‌هایی که شما را از شر چربی‌های شکم رها می‌کنند، معرفی کرده‌ایم.